Звіт Amnesty International, який звинувачує ЗСУ у створенні небезпеки для цивільних, незалежні експерти назвали неточним, неоґрунтованим та недостатньо підтвердженим – ЗМІ


12:2329.04.2023

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International замовила незалежну перевірку свого ж скандального звіту, у якому було сказано, що Збройні сили порушують закони війни.

Експерти назвали доповідь неточною, неоґрунтованою та недостатньо підтвердженою.

Про це йдеться у статті The New York Times, пише ZN.ua.

Йдеться про скандальну доповідь організації, опубліковану 4 серпня 2022 року, у якій було сказано, що ЗСУ незаконно наражають «цивільних осіб на небезпеку», розміщуючи поблизу солдатів і завдаючи ударів з населених пунктів. Це спричинило великий резонанс, і організація після цього ініціювала проведення незалежної експертизи, щоб оцінити процес підготовки матеріалу, здійснити його юридичний та політичний аналіз і оцінити його обґрунтованість.

До групи незалежних експертів входили Емануела-К’яра Гіллард з Оксфордського університету, Кевін Джон Хеллер з Копенгагенського університету, Ерік Талбот Дженсен з Університету Брігама Янга, Марко Міланович з Університету Редінга та Марко Сассолі з Женевського університету.

Вони, детально вивчивши доповідь та методологію її підготовки, одностайно заявили, що Amnesty International допустила кілька вагомих помилок у ній, а її ключові висновки про те, що Україна порушила міжнародне право, були недостатньо підтверджені наявними доказами.

У звіті експертів сказано, що загальний текст публікації від 4 серпня 2022 року був «написаний двозначним, неточним і в деяких аспектах сумнівним з юридичної точки зору».

«Це особливо стосується початкових абзаців, які можуть бути прочитані як такі, що мають на увазі – хоча це і не було наміром Amnesty International – що на системному чи загальному рівні українські сили були в першу чергу або однаково винні в загибелі мирних жителів, яка сталася внаслідок нападів з боку Росії», – йдеться у висновках експертизи.

За словами поінформованого з цього приводу джерела NYT, початкова версія звіту була ще жорсткіша. Але Amnesty International лобіювала комісію експертів, щоб пом’якшити тон їхнього звіту. Зокрема формулювання про те, що попередня оцінка Amnesty була «необґрунтованою», змінили на «недостатньо обґрунтовану».

Джерело також стверджує, що комісія представила свою остаточну оцінку на початку лютого і спочатку показала його представникам правління Amnesty International, і ті вирішили просто використати її для внутрішнього поширення. В електронному листі представник Amnesty International охарактеризував незалежну перевірку як «частину внутрішнього процесу, що триває, і ці висновки послужать інформацією і покращать нашу майбутню роботу».

Також ідеться про те, що деякі співробітники Amnesty International висловили серйозні сумніви щодо того, чи достатньо їхня організація консультувалася з українським урядом, щоб зрозуміти, чому сили ЗСУ були саме так розміщені, і чи можливо було дислокувати їх по-іншому. На думку експертів, Amnesty International мала ретельніше це вивчити.

Як повідомляло Інше ТВ, Amnesty International пробує амністувати державу-терориста і перекласти відповідальність на жертву, – реакція Зеленського на скандальний звіт організації (ВІДЕО)

Український офіс Amnesty International заявив про дивне та категоричне ігнорування його позиції при створенні скандального звіту, а потім речниця Amnesty International Україна Катерина Мітєва звільнилась через скандальний звіт.

Також співзасновник шведського підрозділу Amnesty International Пер Вестберг вирішив покинути організацію через звіт, у якому звинуватили ЗСУ у створенні небезпеки для цивільних.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube