Співзасновник шведського підрозділу Amnesty International залишає організацію через скандальний звіт про ЗСУ


12:1010.08.2022

Співзасновник шведського підрозділу Amnesty International Пер Вестберг вирішив покинути організацію через звіт, у якому звинуватили ЗСУ у створенні небезпеки для цивільних.

Про це пише Expressen з посиланням на Svenska Dagbladet, передає “Громадське”.

«Я є членом [організації] вже майже шістдесят років. З важким серцем я через заяви Amnesty щодо війни в Україні закінчую свою довгу і плідну співпрацю», — заявив Вестберг.

Він нагадав, що на початку свого існування Amnesty працювала над звільненням політв’язнів, проте після цього поступово, «іноді спірно», розширила свій мандат.

Вестберг став співзасновником шведського підрозділу Amnesty International у 1964 році.

Як повідомляло Інше ТВ, в своєму звіті Amnesty International звинуватила ЗСУ в тім, що нібито вони розташовують військових та озброєння в житловій забудові, школах та лікарнях.

Офіційні особи, правозахисники та громадськість України розкритикували звіт як такий, що теоретизує війну та не має нічого спільного з реальними бойовими діями, толерує агресора. The Times присвятило звіту статтю, в якій звинуватило правозахисників у просуванні російських наративів.

Український філіал АІ зробив заяву, що звіт готувався без урахування позиції українського офісу. Наступного дня після публікації звільнилася голова AI в Україні Оксана Покальчук.

Також повідомлялось, що для скандального звіту Amnesty International взяті покази людей у в’язницях РФ.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube