Український офіс Amnesty International заявив про дивне та категоричне ігнорування його позиції при створенні скандального звіту


06:2605.08.2022

Керівниця українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук заявила, що її команда зробила все, щоб скандальний звіт про ЗСУ не було оприлюднено на англомовному сайті організації, але автори публікації навіть не захотіли дочекатися коментаря Міноборони України.

Покальчук зазначила, що звіт створили на основі даних, зібраних іноземними дослідниками та дослідниками Департаменту реагування на кризи глобального офісу AI, український офіс не було включено до підготовки чи написання тексту публікації.

За її словами, вже на початковому етапі розробки доповіді аргументи команди українського офісу щодо неприпустимості та неповноти такого матеріалу не було враховано.

“Зі свого боку представники та представниці українського офісу зробили все, що могли, щоб цей матеріал не був оприлюднений. Коли на наші неодноразові заперечення ми отримали безкомпромісне “ні” у відповідь, ми також зробили все, що могли, щоб мінімізувати поширення матеріалу”, – написала Покальчук.

За її словами, офіс в Україні просив у авторів надіслати заздалегідь усі версії матеріалу, але цього не сталося.

“Ми переконали їх попросити офіційний коментар від Міністерства оборони України, але при цьому вони, на жаль, не надали достатньо часу на отримання відповіді та опублікували це дослідження без їхнього коментаря”, – повідомила Покальчук.

Українська команда, зазначила вона, категорично відмовилися публікувати цей пресреліз на своєму сайті або перекладати його українською, “через його, на нашу думку, односторонність”.

Покальчук звернула увагу, що з 24 лютого команда українського офісу AI випустила понад 20 матеріалів про злочини, вчинені Росією на території України. Багато матеріалів мали міжнародний резонанс і неодноразово буде використано у міжнародних інститутах у процесі відновлення справедливості, зазначила вона.

“Але ви маєте рацію, бюрократія, нерозуміння локального контексту, негнучка система роботи, ігнорування думки української команди та позиції правозахисної спільноти в Україні, – усе це завадило нам зупинити сьогоднішній реліз іще на стадії ідеї, як би це мало бути. Тим не менш, із усіма згаданими явищами ми боролися до останнього. І будемо продовжувати боротися надалі в різних формах і на різних позиціях, чого б це нам не вартувало. Я та команда українського офісу віримо у права людини, ми віримо в перемогу України, ми віримо в те, що всі винні у воєнних злочинах повинні бути притягнуті до відповідальності”- написала вона.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Український офіс Amnesty International заявив про дивне та категоричне ігнорування його позиції при створенні скандального звіту' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube