У Чехії відмінили виправдувальний вирок росіянину, якого звинувачували в участі в анексії Криму, – його справу переглянуть


18:0626.05.2023

Справа громадянина Росії Олександра Франчетті, обвинуваченого в причетності до насильницького затримання в Чорноріченському каньйоні щонайменше 11 проукраїнськи орієнтованих громадян під час анексії Криму росією у 2014 році, має бути переглянута Міським судом Праги.

Початковий виправдувальний вирок скасовано Верховним апеляційним судом Праги.

Про це повідомило 25 травня «Чеське Телебачення», інформує «Радіо Прага», передає Інше ТВ.

Франчетті заперечує свою провину. Він стверджував, що протягом усього періоду, описаного стороною звинувачення, він перебував у москві. Суд може призначити ув’язнення на строк до 15 років, якщо Франчетті визнають винним у створенні організованої злочинної групи для вчинення теракту.

Після винесення виправдувального вироку у жовтні минулого року суд звільнив підозрюваного з-під варти. Інформаційне агентство ТАРС повідомило, що чоловік покинув Чехію та повернувся до росії. Прокурор Марек Бодлак заявив тоді, що чоловік не був зобов’язаний повідомляти про свій від’їзд, оскільки його виправдали судом.

Франчетті звинувачували у створенні організованого злочинного угруповання «Самооборона Криму в Севастополі», забороненого українськими законами та спрямованого на придушення опору проукраїнськи налаштованого населення у цьому регіоні. Обвинувачений нібито створив та фінансував розвідувальну групу «Північний вітер», членам якої щодня давав інструкції. Отриману інформацію він передавав, на думку органів України, командуванню ВМФ Росії.

Як повідомляло Інше ТВ, у лютому 2022 року затриманого у Празі Франчетті, який брав участь в окупації Криму, чеський суд дозволив видати Україні.

У серпні 2022 року Верховна прокуратура Чеської Республіки висунула звинувачення проти росіянина Олександра Франчетті за участь в анексії Криму.

У жовтні 2022 року Празький міський суд виніс виправдувальний вирок у справі громадянина Росії Олександра Франчетті, якого звинувачують у причетності до насильницького затримання щонайменше 11 проукраїнськи орієнтованих громадян під час анексії Криму Росією у 2014 році. Франчетті також було звільнено судом з-під варти.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube