У Міноборони презентували порядок організації та проведення закупівель продуктів харчування для потреб ЗСУ у 2023 році


09:5820.05.2023

У Міністерстві оборони України відбулася робоча зустріч представників уповноважених підрозділів відомства, Збройних Сил, членів Громадської антикорупційної ради з учасниками ринку, на якій було презентовано порядок організації та проведення закупівель продуктів харчування за Каталогом для потреб ЗСУ у 2023 році.

Про це повідомили в Міноборони, передає Інше ТВ.

Заступник Міністра оборони Денис Шарапов відзначив позитивний факт широкого представництва зацікавлених представників бізнесу, постачальників, ритейлерів, які відгукнулися на пропозицію взяти участь у робочій зустрічі. Він анонсував, що Міністерство оборони планує найближчим часом оголосити торги щодо організації харчування військовослужбовців Збройних Сил. Присутніх було ознайомлено з основними принципами, за якими здійснюватимуться такі закупівлі.

– Функцію організації та проведення закупівель для потреб ЗСУ, оприлюднення інформації щодо проведення закупівель та розгляд пропозицій постачальників зараз покладено на колегіальний орган – комісію Міноборони з питань оборонних закупівель за напрямком тилового забезпечення. Вона визначить технічні і кваліфікаційні вимоги та подасть оголошення для оприлюднення у системі Prozorro. Зверну увагу, що до складу комісії входять і представники Громадської антикорупційної ради при Міноборони. На відміну від попередніх нинішня процедура передбачає відкриті та прозорі торги із застосуванням системи Prozorro, – зазначив Денис Шарапов.

Тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Максим Гриценко зауважив, що на початку широкомасштабного вторгнення можливості постачальників продуктів харчування були критично обмеженими, щоб годувати армію, яка значно збільшилася.

– Зараз даємо можливість усім бажаючим постачальникам заявитися на торги, пропонувати адекватну ціну і дотримуватися усіх критеріїв. Серед новацій також – запровадження граничних цін, що має на меті не допустити навмисного завищення ціни постачальником на окремі категорії продуктів, – додав Максим Гриценко.

Зокрема, предмет закупівлі комплектів харчування буде поділено на 22 лоти із збереженням обов’язкового дотримання принципу «їжа їде за військовим». Тобто, продукти повинні постачатись туди, де перебуває військова частина із переліку у відповідному договорі.

Як повідомляло Інше ТВ, в січні цього року ЗМІ написали, що Міністерство оборони України (МОУ) закуповує продукти для військовослужбовців вдвічі-втричі дорожче, ніж вони коштують у магазинах Києва. В матеріалі журналістів йшла мова, зокрема, і про яйця за 17 грн. 1 штука.

У Міністерстві оборони у відповідь на публікацію заявили, що відомості про зміст закупівель послуг харчування, які набули поширення в публічному просторі, розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману. У компанії ТОВ “Актив компані”, що фігурує у скандальному розслідування щодо закупівель Міноборони харчів для військових, заперечили звинувачення у завищенні цін, а також назвали викладену у ЗМІ інформацію маніпулятивною.

Слідом в НАБУ заявили, що вони і в САП знають про зловживання на закупівлі продуктів в Міноборони.

А потім Міністр оборони Резніков звільнив зама по тилу Шаповалова і анонсував реформу харчування в ЗСУ.

У лютому ДБР затримало підприємців, які продавали серед іншого військовим яйця по 17 гривень (ФОТО, ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube