Вірменія не буде заарештовувати путіна чи львову-бєлову після ратифікації Римського статуту


13:5002.04.2023

Як повідомляло Інше ТВ, Вірменія розпочала процес ратифікації Римського статуту, на основі якого працює Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, що видав ордер на арешт російського диктатора володимира путіна.

Однак влада Вірменії “немає наміру чи бажання” заарештовувати президента росії володимира путіна за ордером МКС, незважаючи на ратифікацію Римського статуту.

Про це заявив віце-спікер парламенту Вірменії Акоп Аршакян, пише Delfi.

24 березня Конституційний суд Вірменії визнав відповідним конституції зобов’язання, закріплені Римським статутом про Міжнародний кримінальний суд (МКС). Раніше ці зобов’язання були ратифіковані парламентом країни, що тепер означає їхнє негайне набуття чинності.

Теоретично це означає, що під час візиту до Вірменії президент росії володимир путін та дитячий омбудсмен марія львова-бєлова можуть бути затримані у зв’язку з виданим МКС ордером на їхній арешт.

Однак Аршакян в інтерв’ю – в обтічних формулюваннях, не згадуючи безпосередньо ні путіна, ні МКС, – зазначив, що “рішення Конституційного суду не визнає винним нікого, у жодному питанні і не вимагає кроків до арешту будь-кого”.

“Не далі як сьогодні ми підписали з іншою країною угоду, згідно з якою Римський статут не вплине на наші двосторонні відносини. Таке врегулювання може бути і з росією. Але це лише один із варіантів. Є й інші варіанти. Ясно одне: ми почули побоювання , висловлені російською федерацією, і я думаю, що ми зможемо досягти того, щоб забезпечення подальшого процесу, пов’язаного з Римським статутом, не завдавало шкоди стратегічним відносинам між Вірменією та росією”, – додав він.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна та львової-бєлової 17 березня. У його заяві йшлося, що вони “імовірно несуть відповідальність за військові злочини, пов’язані з незаконною депортацією населення (дітей) з окупованих територій України на територію російської федерації”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube