І знов через суд виправляють зроблене Держгеокадастром на Миколаївщині: повертають 9 га земель лісового фонду


12:3802.02.2023

Первомайською окружною прокуратурою до господарського суду Миколаївської області подано позов в інтересах держави в особі Миколаївської обласної державної адміністрації до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, Кам’яномостівської сільської ради щодо повернення державі земель лісового фонду загальною площею 9 га вартістю майже 100 млн грн.

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури, передає Інше ТВ.

Прокуратурою встановлено, що Держгеокадастр при формуванні ділянок сільськогосподарського призначення, передачі їх у власність територіальної громади з порушенням порядку, без згоди Кабінету Міністрів України, незаконно включив до їх складу землі лісового фонду, які перебувають у постійному користуванні державного підприємства «Ліси України».

Внаслідок цих незаконних дій землі лісового фонду вибули з постійного користування спеціалізованого державного підприємства та, всупереч прямої заборони на їх вилучення з державної власності, передані у комунальну власність під виглядом земель сільськогосподарського призначення.

Однією з передумов зазначених порушень є невжиття органами лісового господарства та державними адміністраціями заходів до оформлення сучасних правовстановлюючих документів на лісові землі та встановлення їх меж в натурі (на місцевості).

Наразі господарським судом Миколаївської області прийнято позов прокурора до розгляду та відкрито провадження у справі.

Як повідомляло Інше ТВ, рішенням Господарського суду Одеської області повністю задоволено позов Миколаївської обласної прокуратури до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області та Мостівської сільської ради щодо повернення державі земель лісового фонду загальною площею 49 га вартістю майже 800 млн грн.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube