США можуть надати F-16 Україні пізніше. Або дозволити це іншим


12:1902.02.2023

Відмова Байдена надати Україні винищувачі може бути тимчасовою, якщо США слідують звичному сценарію.

Про це пише The New York Times із посиланням на офіційних осіб.

Звичайний сценарій передбачає, що Україна просить передову систему озброєння, адміністрація Байдена каже «ні», але натякає, що таке саме озброєння можна отримати від європейських країн набагато швидше.

Проте, побоюючись спровокувати рф, Європа відмовляється надсилати в Україну будь-що, якщо це не зроблять США. Після кількох місяців суперечок адміністрація Байдена каже «так», що відкриває новий розділ у постачанні допомоги. Так було з системами Patriot, бойовими броньованими машинами та танками.

Журналісти припускають, що така сама ситуація буде з винищувачами F-16. Незважаючи на «ні» від адміністрації Байдена, офіційні особи приватно кажуть, що це тимчасово: позитивне рішення про постачання може бути прийняте пізніше, або ж США дозволять іншим країнам відправити Україні власні F-16 американського виробництва.

Зокрема це можуть зробити Данія або Нідерланди. Наприклад, Нідерланди мають близько 40 F-16 і переходять на досконаліший винищувач F-35, тому таке постачання буде мати сенс.

Уряд США має схвалити продаж або передачу F-16 з країн-партнерів до третіх країн і, таким чином, будь-який член НАТО, який хоче відправити свої винищувачі американського виробництва Україні, має спочатку отримати «зелене світло» від адміністрації Байдена.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube