Українська ГТС буде модернізована для транспортування водню


12:4731.03.2023

Німеччина розглядає можливість спільної з Україною реалізації проєктів у сфері виробництва та транспортування водню.

Про це йшлося під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з державним секретарем офісу федерального канцлера Німеччини Йоргом Кукісом, повідомляє пресслужба Міненерго.

“Є величезний потенціал двостороннього співробітництва у сфері виробництва та транспортування водню. Німеччина розглядає відповідні проєкти, серед яких – можливу модернізацію української ГТС для транспортування водню”, – йдеться у повідомленні.

Сторони також наголосили на важливості зеленої трансформації та позбавлення залежності від російських енергетичних ресурсів, а також обговорили напрями співпраці у відбудові українського енергосектору.

У відомстві нагадують, що в межах 9-го Берлінського енергетичного діалогу було підписано два документи про співпрацю в енергетичній сфері між Україною та Німеччиною.

Євросоюз планує найближчим часом багато інвестувати у розвиток водневих технологій та створення ринку водню.

У липні 2022 року Європейська комісія анонсувала перший великий проєкт у сфері водневої енергетики. Він передбачає інвестиції 5,4 млрд євро у розвиток водневих технологій та залучення додаткових 8,8 млрд євро від приватних компаній. Крім того, ЄС планує створити спеціалізований банк, який зможе гарантувати закупівлю водню.

На початку 2023 року президент Володимир Зеленський заявив про бажання України стати водневим хабом для Євросоюзу.

Нагадаємо, Литва обговорює проєкт із виробництва “зеленого” водню в Балтійському морі© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube