ЄС хоче заборонити європейським компаніям виробляти найважливіші технології у Китаї


21:3320.06.2023

У Європейському Союзі готують пропозицію про заборону європейському бізнесу виробляти найважливіші сучасні технології, такі як суперкомп’ютери, штучний інтелект і передові мікрочіпи в таких країнах, як Китай. Про це УНН повідомляє з посиланням на Politico.

«У вівторок ЄС оприлюднив плани щодо запобігання створенню європейськими компаніями чутливих технологій, таких як суперкомп’ютери, штучний інтелект і передові мікрочіпи, в таких країнах, як Китай», – йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що в рамках Європейської стратегії економічної безпеки, представленої президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, Брюссель хоче більше втручатися в те, як європейські компанії інвестують і торгують у країнах по всьому світу.

«Очікується, що глави урядів і держав ЄС обговорять пропозиції на саміті 29-30 червня», – наголошується в повідомленні.

Також повідомляється, що в документі не згадується конкретно Китай, але зрозуміло, що Пекін, поряд із росією, є головною метою.

ЄС запропонує посилити свій контроль за трьома напрямками:

· перегляд перевірки вхідних інвестицій (контроль, коли іноземні компанії купують критично важливі компанії або інфраструктуру в Європі);

· більше співпраці в галузі експортного контролю (коли компанії ЄС продають такі речі, як зброя або шпигунське програмне забезпечення, ворожим країнам);

· перевірка вихідних інвестицій.

Читайте: Євросоюз готує для України €50 млрд – ЗМІ© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube