Кремль порадив губернаторам не публікувати некрологи окупантів – ЗМІ


22:0220.06.2023

Кремль порадив главам російських регіонів бути обережними щодо інформації про загиблих на війні в Україні та з некрологами, оскільки такі публікації “хвилюють” мешканців, а журналісти використовують їх для лічби померлих. Про це повідомляє російське видання Верстка з посиланням на свої джерела, пише Кореспондент.

За останні місяці частина губернаторів – з Бурятії, Вологодської області, Тиви та ще трьох регіонів – отримала рекомендації не публікувати некрологи жителів, які загинули на війні. Про рішення приховати некрологи розповів високопоставлений представник парламенту.

Ідеться саме про прохання міноборони РФ до представників кількох регіонів, де втрат було багато. Це рішення ухвалили, щоб “не хвилювати” мешканців. Зокрема, Тива разом з Бурятією лідирує за кількістю втрат щодо чисельності чоловічого населення.

Тувинці також не отримують дані про загибель своїх близьких в Україні. У квітні стало відомо, що деякі з мешканців впізнали імена своїх родичів на надгробках у Новосибірську, хоча “похоронок” не отримували.

ЗМІ зазначає, що регіональна влада також отримала прохання від Кремля частіше висвітлювати позитивні інфоприводи, пов’язані з війною.

Мер Москви Сергій Собянін також не висловлювався про кількість загиблих москвичів з початку війни.

Однак деякі губернатори продовжують регулярно публікувати повідомлення про загибель вихідців зі своїх регіонів. У парламенті РФ припустили, що згадана рекомендація належала не до всіх глав регіонів.

Читайте: Африканські лідери не передавали путіну послання від Зеленського – кремль© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube