Євросоюз готує для України €50 млрд – ЗМІ


13:5520.06.2023

Євросоюз готовий запропонувати пакет фінансової допомоги у розмірі близько 50 млрд євро для підтримки України. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела у вівторок, 20 червня, пише Кореспондент.

За інформацією агентства, новий пакет, який пропонує Єврокомісія, допоможе профінансувати поточні видатки українського уряду та пріоритетні напрямки реконструкції.

Пакет, до якого ще можуть бути внесені зміни, буде оголошено у вівторок перед конференцією у Лондоні, на якій донори обговорюватимуть відновлення України.

За словами джерел, Єврокомісія прагне уникнути обтяжливого інструменту відновлення для України, яка перебуває у стані війни, та запропонує допомогу у вигляді грантів, пільгових позик і гарантій.

Пропозиція, яка є частиною перегляду довготермінового бюджету ЄС, охоплюватиме період з 2024 по 2027 рр. Таким чином, щорічна фінансова допомога впродовж зазначеного періоду буде меншою, ніж 18 млрд євро, яку було запропоновано цього року.

Одне з джерел зазначає, що на відміну від попередніх фінансових пакетів для України, цей план фінансуватиметься за рахунок внесків держав-членів, а не запозичень на ринках. Пропонований пакет спрямований на те, щоб об’єднати допомогу, яку Україна використовує для виплати зарплат, пенсій і деяких державних послуг, з витратами, пов’язаними з відновленням основної інфраструктури.

Однак кошти будуть надані за умови проведення в країні реформ, спрямованих на поліпшення верховенства права та боротьбу з корупцією. Реформи необхідні для України на шляху членства в ЄС, а лідери блоку вирішать, чи розпочинати переговори з Києвом про вступ до кінця року.

Раніше Єврокомісія заявляла, що покриє більшу частину потреб у відновленні, водночас блок очікує, що інші донори та приватний сектор зроблять свій внесок. ЄС також розглядає можливість використання заморожених російських активів, зокрема коштів Центрального банку РФ.

Читайте: Євросоюз передасть Україні човни, станції очищення води, насоси© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube