Батискаф, що віз туристів на затонулий “Титанік” і зник, подав сигнал лиха. Але його порятунок майже неможливий


14:1420.06.2023

Сьогодні, 20 червня, вдень батискаф Титан, який зник 19 червня під час спуску з туристами до лайнера Титанік, що затонув, подав сигнал лиха.

Про це повідомляє Sky news і Ліга.

За словами океанолога, з підводного апарату Титан був відправлений сигнал лиха, але час, коли його відправили, поки невідомий.

Доктор Саймон Боксалл з Університету Саутгемптона сказав, що він має “інформацію з інших рук”, що зі зниклого судна було отримано “сигнал”.

“Очевидно, у них був, і я не знаю, коли… у них був аварійний сигнал, що говорить про те, що судно зазнає лиха. Я не знаю, чи він був згенерований автоматично, чи людьми на борту”, – сказав він.

Система порятунку екіпажів підводних човнів НАТО (NSRS) не допоможе в операції порятунку туристів з батискафа Титан туроператора OceanGate Expeditions, якщо він лежить на дні, повідомили у Міноборони Великої Британії, пише Sky News.

Міжнародні пошукові роботи під керівництвом Берегової охорони США та за участю літаків Пентагону ведуться за 600 км від найближчого суходолу (східна сторона канадського острова Ньюфаундленд).

Навіть якщо вдасться знайти на дні глибоководний апарат, NSRS застосувати для його підйому не вийде, оскільки “глибини там значно перевищують” ті, на яких ця система може працювати безпечно, вказали британські військові.

Батискаф NSRS, призначений для порятунку екіпажів підводних човнів, що зазнають лиха, може працювати на глибині до 610 м, а дистанційно керований апарат з нього може занурюватися на глибину до 1000 м.

Однак у місці аварії Титаніка глибина – близько 3800 метрів.

OceanGate рекламує Титан як батискаф, здатний занурюватися без колапсу на глибину до 4000 м і “забезпечує доступ майже до 50% світового океану”.

Фахівці-підводники МО Британії “продовжують стежити” за ситуацією зі зниклим батискафом і “готові запропонувати свій досвід та рекомендації в міру потреби”.

Контрадмірал Джон Могер із Берегової охорони США сказав, пише New York Times, що рятувальники “найліпшим чином використовують кожен момент” з тих ~90 годин наявності кисню для дихання, які залишаються у туристів на борту батискафа.

Зону пошуків патрулюють два літаки C-130. Ще один літак, як очікується, долучиться до пошуків пізніше 20 червня зі складу Нацгвардії Нью-Йорка. Канада також направила С-130 та P-8 для пошуку підводних човнів.

Могер уточнив, що на поверхні вони мають комерційного оператора, і зараз вводять в дію “додаткові наземні активи”, які дадуть деяку можливість “підповерхневого” пошуку.

Раніше 20 червня Могер визнав, що Берегова охорона не має належного обладнання для проведення “всебічного гідроакустичного дослідження дна”, і тому в повітря піднято літаки.

Пізніше рятувальники розкидали у зоні пошуків гідроакустичні буї на поверхні, щоб спробувати визначити локацію підводного апарату.

“Титанік” – британський трансатлантичний пароплав, який на момент введення в експлуатацію був найбільшим судном у світі. У ніч з 14 на 15 квітня 1912 року під час першого рейсу з Саутгемптона до Нью-Йорка зазнав катастрофи в північній Атлантиці, зіткнувшись з айсбергом. Лайнер потонув за кілька годин. Трагедія забрала щонайменше 1496 життів, вижили 704.

За словами колишнього пасажира Титана Девіда Пога, підводний апарат замкнений болтами зовні, і ті, хто перебуває на борту, не зможуть вибратися, якщо їх не звільнить зовнішня команда: “Немає ніякого способу врятуватися, навіть якщо ви підніметеся на поверхню самостійно”.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube