Державний енерготрейдер здійснив тестову поставку електроенергії з Європи


06:0728.10.2022

Україна здійснила першу тестову поставку електроенергії зі Словаччини.

Про це повідомляє АТ «Енергетична компанія України», передає УНН.

«З метою підтримки енергосистеми України у разі дефіциту генеруючої потужності державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») здійснив першу тестову поставку електроенергії зі Словаччини. Фактичний імпорт потужністю 1 МВт відбувся 27 жовтня 2022 року», – повідомили у компанії.

Право на здійснення імпорту АТ «ЕКУ» отримав в результаті відкритого аукціону з доступу до міждержавних електромереж, який 25 жовтня провів оператор національної системи передачі НЕК «Укренерго».

«Внаслідок ракетних обстрілів і пошкодження енергетичної інфраструктури ризики сталого проходження опалювального періоду значно збільшились. Як державний трейдер ми шукаємо можливості та інструменти, що дозволять зменшити ці ризики. Здійснення тестових поставок – частина цієї роботи. Технічна можливість імпортувати електроенергію з Європи в Україну – це ще один інструмент стабілізації роботи нашої енергосистеми. Ми повинні бути готові до його впровадження», – сказав генеральний директор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко.

Читайте: Ціни на газ найнижчі за кілька місяців: Міненерго запропонувало Європі українські ПСГ для резерву на зиму

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Державний енерготрейдер здійснив тестову поставку електроенергії з Європи' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube