Міс Всесвіт Україна привезла на конкурс екокраси сукню з сміття, але одразу і не скажеш – виглядає дорого (ФОТО)


21:0222.04.2024

На сцені відомого конкурсу краси Miss Eco International-2024 українська красуня повстане як Фенікс з полумʼя та покаже Україну у вогні, щоб закликати світ запобігти війні та екоциду.

Про це повідомляє Viva.

«Міс Всесвіт Україна»-2023, киянка Ангеліна Усанова представлятиме Україну на міжнародному конкурсі краси Miss Eco International-2024, який цими днями проходить у Єгипті. Головною метою конкурсу є популяризація важливості дбайливого ставлення до нашої планети та екології. Переможниця конкурсу стає Послом доброї волі ООН з питань екології та навколишнього середовища.

Складним маршрутом з кількома пересадками «Міс Всесвіт Україна»-2023 привезла до Єгипту 11 валіз загальною вагою більше 230 кг. В них – одяг, прикраси, національний та еко-костюми від українських дизайнерів, а також одяг від європейських брендів.

Міс Всесвіт Україна Ангеліна Усанова

«Фенікс» – національний костюм Ангеліни Усанової для конкурсу Miss Eco International-2024. Фенікс – міфічне створіння, яке символізує Україну та українців – країну, яка щодня під обстрілами, але продовжує жити, відновлювати зруйновані міста, кохати, творити, народжувати дітей. Фенікс – символ безсмертя. Сукня «Фенікс» створена повністю з ресайклу. Всього для костюма було використано більше 1500 пластикових ложок та більше 500 пластикових ножей, які майстри знайшли на сортувальній станції «Україна без сміття». Вживані пластикові прибори використовувалися для крил, головного убору та корсету. Головний убір створений із шматків пластику та пластикових ножів. З листів пластику вирізалися великі пір’їнки – основа головного убору, після чого вогнем їм надавалася фактура і форма.

Спідниця – також ресайкл. На перший погляд виглядає, ніби вона зроблена із дорогої тканини, але насправді, виготовлена із вживаних штор. Дизайнери провели на секонд-хенді більше трьох тижнів у пошуках гардин, тюлей, штор різних відтінків блакитного і золотого кольорів, з яких потім викроювався справжній кутюр. Вони спеціально залишили частини матеріалу, де кріпилися люверси, аби можна було зрозуміти, що це звичайні занавіски та штори. Золоті пір’їнки на корсеті виглядають так, ніби створені з металу, але насправді виготовлені з напірника з-під подушки, придбаної також на секонд-хенді. Камінці і стрази на сукні – не коштовні кристали від Swarovski, а зібрані із суконь, топів та майок, знайдених, знову ж таки, на секонд-хенді.

«Я дуже хотіла створити сукню, яка була би кутюрною і щоб з першого погляду було неможливо зрозуміти, з чого вона створена. Щоб тільки прочитавши опис костюма, було зрозуміло, що вона створена у буквальному значенні зі сміття, при цьому виглядаючи на мільйон», – розповідає авторка ідеї, засновниця студії Patoka Леся Патока.

Міс Всесвіт Україна Ангеліна Усанова

Еко-костюм Ангеліни Усанової має назву «Світ у вогні» (Wildfires). Так само як і національний костюм, це вбрання створено із ресайкл-матеріалів та розкриває одну із світових екологічних проблем. Аби обрати тематику костюма, дизайнери поспілкувалися із українськими експертами у цій галузі та вирішили, що вбрання має розкривати тему спалених територій.

Сумна статистика: У зв’язку з повномасштабним вторгненням росії, весь Схід України постійно переживає пожежі унаслідок ракетних та артилерійських обстрілів, атаки дронами зі сторони країни-агресора. Значний відсоток пожеж також стається через вибухи боєприпасів та підпали. Сумна статистика стверджує що 2,4 млн га пошкоджено вогнем, який знищує ліси, ґрунти і національні парки. Це як 75% площі Бельгії. Знищена велика частина унікальної екосистеми, страждають та зникають популяції рідкісних рослин і тварин, згоріли великі площі верхніх шарів родючого ґрунту. Це означає, що як тільки рідкісні види будуть знищені, вони більше не відродяться. Образ еко-костюму Ангеліни Усанової також описує проблему лісових пожеж у всьому світі. Лише минулого року лісові пожежі призвели до масштабних руйнувань, втрати лісів, викидів вуглецю, загибелі та поранень людей. Лісові масиви горіли в США, Греції, а в Канаді у 2023 році кількість землі, що постраждала від лісових пожеж, досягла найвищого рівня за всю історію країни. Збільшення кількості випадків лісових пожеж є наслідком змін клімату.

Корсет сукні оздоблений пластиковими пляшками червоного і чорного кольору, а також деталями, вирізаними з будівельних трубок. Кожна деталь окремо оброблена вогнем, аби надати форми і вигляду язиків полум’я. Спідниця «Світу у вогні» – як і у національному костюмі, створена із штор та тюлей із органзи і тафти, на яких надрукований принт із зображенням вогню. Головний убір – також складається із вогників та нагадує полум’я, яке розпалюється. Камінці – зняті з ресайкл-суконь. Створити еко-костюм було складніше, ніж національний костюм, адже це костюм-трансформер. У костюмі приховали більше 5 метрів запринтованої тканини, яка під час виходу на сцену повинна створити ефект виверження потоків вулканічної лави.

«У нас дуже потужні обидва образи, дуже якісні костюми. Я вірю в те, що Ангеліна Усанова зможе привезти нам перемогу і стати Послом доброї волі ООН з питань екології та навколишнього середовища», – додає Леся Патока.

«Для мене як для українки участь у конкурсі Miss Eco International є важливим інструментом у залученні ще більшої уваги в допомозі українській землі. Моя головна мрія та місія – мир, захист планети та екології. Це дуже хвилююча та відповідальна мить. Адже переможниця конкурсу стане Послом доброї волі ООН з питань екології та навколишнього середовища. Попереду шалений ритм і неймовірна атмосфера змагань», – ділиться своїми враженнями Ангеліна Усанова.

Міс Всесвіт Україна Ангеліна Усанова

Фото: пресслужба© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube