Російські окупанти намагаються вийти з позиційної війни – ISW


06:3524.01.2024

За даними експертів Інституту вивчення війни (ISW), російські окупанти намагаються компенсувати удари українських дронів, щоб вийти з позиційної війни.

Про це пише «Українська правда» з посиланням на ISW.

Російські військові блогери стверджують, що війська РФ намагаються компенсувати українські удари з безпілотників і в тилу на рівні, необхідному для того, щоб вийти з позиційної війни.

Російський військовий блогер заявив 23 січня, що військам РФ потрібно з’ясувати, як вийти з позиційної війни, але що російські війська не можуть сконцентруватися в кількості, достатній для прориву українських ліній, оскільки українські війська завдають ударів по всіх скупченнях сил, більших за батальйон.

Він стверджував, що українські війська завдають ударів по скупченнях російських сил навіть у ближньому тилу.

Також військовий блогер повідомив, що українські сили націлюються на невеликі російські групи з однієї-двох піхотних рот і 10 бронемашин за допомогою безпілотників, не дозволяючи російським військам навіть досягти українських передових оборонних рубежів.

Росіянин поскаржився, що єдиним рішенням російських військ досі була атака 10-20 зігнаних піхотинців з бронетехнікою, яка підтримувала їх на “екстремальній” відстані позаду піхоти.

Пов’язаний з Кремлем військовий блогер відповів, погоджуючись з першим блогером, стверджуючи, що український технологічний прогрес ускладнив російським військам концентрацію кількох дивізій в окремому географічному районі без того, щоб українські війська не виявили концентрацію цих сил.

Військовий блогер підкреслив, що російським військам необхідно як отримати непряму вогневу перевагу над українськими військами, так і модернізувати російське командування і управління, щоб вийти з позиційної війни. Він підкреслив, що російські війська на передовій повинні мати можливість швидкого зв’язку, щоб мінімізувати час між виявленням та ураженням цілі, і що ця зміна відбудеться лише за умови суттєвих змін у процесах С2.

Характеристики і проблеми позиційної війни, визначені російськими блогерами в ході нещодавніх дискусій, перетинаються з багатьма системними проблемами російської армії, на які блогери скаржаться вже тривалий час.

Як зазначають аналітики, наразі немає жодних ознак того, що російське військове командування суттєво покращило будь-яку з цих виявлених проблем на оперативному рівні, необхідному для прориву позиційного фронту в одній чи кількох із зон театру воєнних дій.

Однак нещодавно російські війська довели свою здатність досягати незначних тактичних успіхів під час інтенсивних наступальних дій, навіть незважаючи на ці системні проблеми, зокрема, під Куп’янськом Харківської області та Авдіївкою Донецької області.

Крім того, йдеться у звіті, зважаючи на серію ракетних ударів по Україні,  ISW продовжує оцінювати, що Росія, ймовірно, намагається придбати більше балістичних ракет з-за кордону, в тому числі з Ірану та Північної Кореї, оскільки балістичні ракети за певних обставин можуть бути більш успішними для ураження українських цілей.

Ключові висновки ISW за 23 січня:

Західні держави підтвердили свою підтримку України та відданість розвитку української оборонно-промислової бази  під час 18-ї Української оборонної контактної групи Рамштайн у Німеччині 23 січня.

23 січня НАТО уклала контракти на закупівлю понад 200 000 артилерійських снарядів, які, ймовірно, дозволять НАТО направити додаткову допомогу Україні або поповнити запаси Альянсу.

Російські військові блогери стверджують, що російські війська намагаються компенсувати українські удари з безпілотників та удари в тилу на рівні, необхідному для виходу з позиційної війни.

У ніч з 22 на 23 січня російські війська здійснили серію ракетних ударів по Україні, причому ця серія  ударів, ймовірно, була спрямована на прорив української системи ППО.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з міністром закордонних справ Ірану Хосейном Аміром Абдоллахіаном та міністром закордонних справ Палестинської національної адміністрації Ріядом аль-Малікі в рамках зусиль з поглиблення відносин Росії з близькосхідними гравцями.

Внутрішня політика Кремля, зосереджена на “Році сім’ї” у 2024 році, ймовірно, частково спрямована на подолання триваючої демографічної кризи в Росії.

Російський Балтійський флот проводить прибережні ракетні навчання, які, ймовірно, протистоятимуть поточним навчанням НАТО Steadfast Defender – 2024.

Кремль може мати намір використати президентські вибори в Росії 2024 року як референдум щодо війни Росії в Україні.

Російська правова система розширює переслідування за вимагання з метою широкого придушення джерел інакомислення.

Російські війська нещодавно здійснили підтверджені просування поблизу Кремінної, Авдіївки та Донецька на тлі триваючих позиційних боїв уздовж усієї лінії зіткнення 23 січня.

Глава уряду так званої “ДНР” Євген Солнцев оголосив 23 січня, що філія російського військово-морського училища імені Нахімова в окупованому Маріуполі почне навчання перших курсантів 1 вересня 2024 року.

Російська окупаційна влада, ймовірно, навмисно спотворює статистику чисельності населення на окупованих територіях, щоб заохотити людей до переселення в окуповані населені пункти.

Як повідомляло Інше ТВ, станом на вчорашній вечір на фронті з початку доби було 42 бойових зіткнення – Генштаб© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube