Що ближе до свят. У Білорусі тестують протизапійну вакцину


12:2202.12.2023

У Білорусі проводять лабораторні випробування «вакцини від запоїв». Про це повідомив генеральний директор ВАТ «БелВітуніфарм» Сергій Большаков, пише білоруське видання Onliner.

Виявляється, “вакцина” створюється не для того, щоб запобігти “пияцтву”, а для того, щоб легше впоратися з його наслідками.

“Ми говоримо про технологію, яка дає змогу відновити обмін речовин і білкових складових, тобто ми не говоримо про те, що ми боремося з традиціями вживання алкоголю на дні народження, на Новий рік тощо, з цим ми не збираємося боротися, з цим уже Горбачов боровся, підсумок ми знаємо. Ми говоримо про те, що хочемо допомогти людині фізіологічно переносити наслідки алкогольних узливань”, – розповідає Большаков.

Тобто по суті білоруські вчені взялися за розробку універсальної протипохмільної сироватки, яка знизить шкоду від вживання ударних доз алкоголю ввечері і допоможе зменшити страждання на ранок. Чи буде вона заснована на звичайному вітамінно-мінеральному комплексі, чи в хід підуть складніші технології, додатково не повідомлялося. Поки що вакцина перебуває на етапі лабораторної розробки та випробувань. На людях її ще не тестували.

Зате стало відоме джерело натхнення компанії для створення таких корисних ліків. За словами Сергія Большакова, ідея у науковців виникла після того, як до складу “БелВітуніфарм” передали сільгосппідприємство, працівники якого були “розумними і грамотними”, але “дещо втрачали свої компетенції і не могли встояти перед зеленим змієм”.

А тепер трохи серйозної статистики: кількість випитого чистого спирту на душу населення в Білорусі вже п’ятий рік коливається біля цифри в 12 літрів. Згідно з найсвіжішими даними, за минулий рік загальна кількість чистого алкоголю, випитого середнім білорусом, становила 11,8 літра, що, безумовно, немало і дає змогу Білорусі впевнено триматися у двадцятці найбільш питущих країн світу. З найближчих сусідів лідером у цьому не найприємнішому рейтингу є Литва з її 15 літрами спирту на душу населення, – повідомляє білоруське видання.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube