В Україні на тлі війни не фіксують зростання куріння – опитування


14:4030.05.2023

В Україні не спостерігається якогось зростання вживання тютюнових та нікотинових виробів. Споживання будь-яких тютюнових та нікотинових виробів наразі становить 27,4%. Про це повідомив національний координатор програм з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні Андрій Скіпальський під час пресконференції на тему: «Всесвітній день без тютюну 2023: опитування ВООЗ щодо поширеності вживання тютюнових та нікотинових виробів», передає кореспондент УНН.

«Споживання будь-яких тютюнових та нікотинових виробів в Україні наразі становить 27,4%. Це теперішні споживачі, ті, які взагалі зазначили, що вживають ці вироби. Натомість важливим показником є щоденне вживання – це 23%. Ми бачимо, що чоловіків – це 37,5% і 11% жінок серед щоденних споживачів тютюнових та нікотинових виробів. І важливо – епізодичні споживачі, їх 6 і 8%. Це не значить, що треба ці дві цифри складати, тому що частина споживачів епізодичних певних видів продуктів зазначили, що вони є й щоденними курцями, або споживачами», – розповів Скіпальський.

За його словами, із всієї структури найбільшою частиною є курці сигарет – 22,2%. Споживачі електронних сигарет – 3%, тютюнових виробів для електричного нагрівання – 3,3%, кальяну – 2,6%.

«Ми не можемо порівнювати ці дані з попередніми даними досліджень, але ми можемо говорити про загальну картину, що в принципі ми не спостерігаємо на підставі цього дослідження якогось зростання вживання тютюнових та нікотинових виробів», – сказав Скіпальський.

Читайте: Завеликий вибір. В Україні хочуть зменшити асортимент сигарет© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube