Завеликий вибір. В Україні хочуть зменшити асортимент сигарет


12:0024.04.2023

Народні депутати хочуть заборонити велику групу тютюнових виробів з ароматизованими добавками, а також електронні сигарети. Це передбачає законопроєкт №9227 – “Про заходи щодо запобігання та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення”.

Про це пише Дзеркало тижня.

Як пояснюють ініціатори законопроєкту, в Україні після тривалого періоду зниження кількості курців їх кількість знову почала зростати. Аналіз вживання тютюнових виробів показав, що кількість курців зросла саме за рахунок ароматизованих тютюнових виробів й основна група – молодь віком від 18 до 29 років.

Тому під заборону можуть потрапити всі ароматизовані тютюнові вироби.

До списку пропонують внести всі звичайні сигарети з різними добавками та ароматичними капсулами, IQOS та GLO з ароматичними добавками та решта тютюнових виробів з ароматизаторами. У тому числі – електронні одноразові сигарети.

Дослідження показують, що 80% сучасних підлітків починає тепер курити з 12-17 років і як “перший досвід” вибирає ароматизовані зразки. Однак таке захоплення швидко переростає у залежність.

2019 року лише 1% українців вибирав електронні сигарети, 2022 року ця цифра зросла до 7% і в основному – це молодь до 30 років, яка вже звикла до тютюну.

З урахуванням дослідження, народні депутати пропонують заборонити оптовий та роздрібний продаж в Україні таких продуктів для куріння:

  • Цигарки з характерним запахом та/або зі смаком диму (до цієї групи увійдуть айкоси, гло, електронні сигарети)
  • Цигарки, які містять смако-ароматичні добавки в будь-яких компонентах, у тому числі у фільтрі, папері, упаковці, капсулах або мають будь-які характеристики, що дозволяють змінювати запах або смак сигарет, інтенсивність диму, а також тютюну для самокруток.

На цей час цей законопроєкт перебуває на стадії розгляду у профільних комітетах. © Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube