Криголам «Ноосфера» доставив до антарктичної станції «Академік Вернадський» зимівників наступної експедиції (ФОТО)


15:4928.03.2023

Дослідницький криголам «Ноосфера» з командою 28-ї Української антарктичної експедиції прибув до станції «Академік Вернадський». Про це доповів капітан судна Олександр Гришко 27 березня 2023 року.

Про це повідомили в пресслужбі МОН України, передає Інше ТВ.

Шлях із чилійського порту Пунта-Аренас до станції тривав 5 діб.

Найближчими днями триватиме розвантаження судна та перезмінка річних експедицій. Учені та фахівці з 27-ї УАЕ, які рік працювали на «Вернадському», передаватимуть справи колегам з 28-ї антарктичної експедиції.

Після цього відбудеться традиційне передання станції між експедиціями – зимівники 27-ї УАЕ вирушать додому, а учасники 28-ї залишаться працювати на рік.

Серед їхніх основних завдань буде проведення вимірювань та досліджень за трьома напрямами (геофізика, метеорологія, біологія), а також підтримка життєдіяльності станції.

Нині український криголам вже другий сезон працює в Антарктиді. Наприкінці грудня 2022-го він вирушив із ПАР до острова Кінг-Джордж, куди доправив експедицію та вантажі для польської антарктичної станції «Арцтовський». Звідти судно прибуло до «Вернадського», доставивши учасників технічної сезонної експедиції, які нині завершують нагальні справи з модернізації станції. Відтак «Ноосфера» дісталася Чилі та чекала на команду 28-ї УАЕ, разом з якою успішно повернулася до Антарктики.

Фото: Олександр Гришко, Сергій Глотов

Як повідомляло Інше ТВ, Учасники 27-ї УАЕ провели масштабний ремонт дороговказу біля станції “Академік Вернадський”, на якому розміщують таблички з назвами та відстанню до різних міст.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube