За перший місяць роботи системи Protective DNS на понад 30% зменшились втрати українців від фінансового фішингу


22:1216.03.2023

У лютому цього року в Україні було впроваджено систему Protective DNS. Вона забезпечує фільтрацію фішингових сайтів, таким чином перешкоджаючи діяльності кіберзлочинців, а українці отримали додатковий захист від шахраїв в Інтернеті.

До системи вже приєдналися понад 320 українських провайдерів, які відповідально ставляться до безпеки своїх клієнтів. З-поміж них і найбільші гравці ринку – Kyivstar, lifecell, Vodafone, Укртелеком, Датагруп та Воля.

Про це стало відомо під час робочої зустрічі щодо функціонування системи Protective DNS, яка пройшла 14 березня на базі Національного координаційного центру кібербезпеки, повідомляється на фейсбук-сторінці РНБОУ, передає Інше ТВ.

 «За перший місяць роботи системи ми вже маємо суттєві результати – об’єм фішингового шахрайства в грошовому еквіваленті впав приблизно на 40−50%, а кількість звернень від ошуканих громадян – на 30−40%. Загалом це десятки або навіть сотні мільйонів гривень щомісяця, які українці не втратять завдяки роботі системи», – сказав керівник управління забезпечення діяльності НКЦК профільної служби Апарату РНБО України Сергій Прокопенко.

Protective DNS при спробі переходу на фішинговий сайт перенаправляє користувачів на сторінку з попередженням про загрозу та рекомендаціями з кібергігієни. «Система аналізує лише сайти, які мають ознаки фінансового фішингу. Доступ до списку фішингових доменів має кожен провайдер, приєднаний до системи», – додав С. Прокопенко.

Учасники зустрічі підтримали впровадження системи та акцентували на її ефективності у протидії фінансовому фішингу. Водночас представники Інтернет Асоціації України запропонували розглянути пропозиції з удосконалення регламенту роботи системи.

Як повідомляло Інше ТВ, Мешканець Вознесенського району Миколаївщини через шахраїв втратив 25 тис.грн. – перейшов за посиланням щодо «виплати соцдопомоги»

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'За перший місяць роботи системи Protective DNS на понад 30% зменшились втрати українців від фінансового фішингу' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube