ЗМІ розкрили нові деталі евакуації захисників Азовсталі


14:3310.03.2023

Пропозиція організувати переговори надійшла після того, як штурм Маріуполя затягнувся, а в облозі російських військ опинилися сотні цивільних та поранених військових.

Група представників України та Росії проводила таємні переговори у квітні та травні 2022 року про припинення облоги заводу Азовсталь у Маріуполі та евакуацію його захисників. До цієї групи увійшли депутат Верховної Ради Олександр Ковальов та два підсанкційні представники російської розвідки. Про це повідомив телеканал CNN, пише Кореспондент.

За словами Ковальова, він запропонував організувати переговори після того, як штурм Маріуполя затягнувся, а в облозі російських військ опинилися сотні цивільних та поранених військових.

Спершу народний депутат зв’язався з колишнім агентом СБУ Валентином Крижановським, який перейшов на бік Росії у 2014 році.

Ковальов вирушив на захоплені Росією території Донецької області 25 квітня, після чого почалися його переговори з Крижанівським та генерал-лейтенантом 8-ї гвардійської загальновійськової армії Південного військового округу Росії Андрієм Сичовим.

За словами нардепа, рішення про проведення переговорів ухвалив голова Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов.

“До мене було 11 невдалих місій, і ніхто не вірив, що туди взагалі можна потрапити”, – розповів Ковальов.

Другий раунд переговорів розпочався 9 травня. До них приєднався заступник Буданова Дмитро Усов, а з боку Росії за столом переговорів з’явилися два високопоставлені генерали з російської військової розвідки, які перебувають під санкціями західних країн: генерал-лейтенант Володимир Алексєєв та генерал-майор Олександр Зорін.

У ході третього візиту Ковальова до Маріуполя 16 травня, який перебував під постійними обстрілами, було сформульовано умови виходу “азовців”: припинення вогню з обох сторін, здавання території заводу та “цивілізовані умови для наших військовополонених та обміну”.

Більшу частину переговорів щодо Азовсталі проводили представники української розвідки, пояснив Ковальов, показавши CNN листа з подякою від Буданова.

“Ми зробили все, щоб дві сторони зійшлися, подивилися один одному у вічі. Російська сторона пообіцяла, що буде цивілізований вихід наших воїнів”, – резюмував нардеп.

Читайте: Миколаївський морпіх, який захищав «Азовсталь» і пройшов російський полон, розповів про пережите в штаб-квартирі ООН (ФОТО)

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'ЗМІ розкрили нові деталі евакуації захисників Азовсталі' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube