Якою буде весна в Україні


09:0021.02.2023

Сьогодні країну “відвідає” циклон Willy, але зима, яка доживає свого віку, була аномально теплою, а січень виявився одним з найтепліших за період інструментальних спостережень, адже середня за місяць температура повітря була на 1-5 градусів вищою за кліматичну норму, а у західних регіонах країни навіть на 5-6 градусів й більше.

Про це інформує Укргідрометцентр з посиланням на кандидата географічних наук, заввідділом прикладної метеорології та кліматології УкрГМІ ДСНС України та НАН Віру Балабух, яка зазначає, що мова йде про нову кліматичну норму 1991-2020 рр.

Якщо оцінювати погодні умови відносно 1961-1990 рр., то середні за місяць аномалії будуть більшими ще на 2-3 градуси.

У той же час добові аномалії температури нерідко сягали 10-15 градусів. “Тобто, в окремі дні січня температура повітря була такою, як за звичай спостерігається у листопаді, чи навіть жовтні“, – пояснила науковець.

Причиною такої аномально-теплої погоди є зміна клімату, зумовлена людською діяльністю, та особливості атмосферної циркуляції, які спостерігались у північній півкулі. До таких процесів належить, насамперед, Південне коливання, яке уже третій рік поспіль перебуває у від’ємній фазі – Ла-Ніньо і впливає на погоду багатьох регіонів, і України також, розповіла климатолог.

Але поступово Ла-Нінья втрачає свою інтенсивність і уже на початку літа Південне коливання може перейти в додатну фазу – Ель-Ніньйо, яка зумовлюватиме уже інші процеси у північній півкулі.

Проте, як каже Віра Балабух, не зважаючи на зменшення інтенсивності Ла-Нінья, його вплив на глобальну атмосферну циркуляцію ще зберігатиметься до кінця лютого й на початку весни, тому останній місяць зими також може бути на 2-3 градуси теплішим, порівняно з кліматичною нормою.

За оцінками Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США та Європейського центру середньотермінових прогнозів, весна в Україні очікується теплою. Середня за сезон температура повітря може бути вищою за норму на 1-2 градуси. Такі ж аномалії очікуються і для середньої за місяць температури повітря.

Й температура повітря у лютому та березні свідчить про ранній розвиток весняних процесів, припускає вона, додаючи, що стратосферне потепління, яке зараз почало розвиватись, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери і сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу, які зумовлюватимуть нестійку погоду, особливо у першій половині весни.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Якою буде весна в Україні' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube