Кажуть, що на часі. В Україні розпочинається реформа державної лісогосподарської галузі


19:3108.09.2022

Лісогосподарські підприємства в регіонах зливаються в єдине державне підприємство, а кількість обласних управлінь планується скоротити майже втричі.

Про положення реформи на своїй сторінці у Фейсбук написав голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець, передає Інше ТВ.

Зокрема, 158 лісогосподарських підприємств зливаються в єдине державне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Ліси України». У подальшому структура «Лісів України» має складатись з трьох рівнів: місцеві філії, регіональні офіси, центральний офіс. Нове підприємство сконцентрується на плануванні, координації та контролі якості робіт. Для виконання робіт на конкурсній основі будуть залучатись зовнішні підрядники.

«Створення єдиної компанії повністю відповідає європейській практиці – досвіду країн Балтії, Польщі та багатьох інших. Єдина компанія досягає кращих економічних результатів, ефективніше залучає інвестиції та запроваджує нові технології. Бізнес-процеси у єдиній компанії більш прозорі та стандартизовані. Єдина компанія з централізованим управлінням більш керована, що важливо як під час війни, так і у період післявоєнної відбудови економіки. Створення суб’єкта господарювання, уповноваженого здійснювати управління всіма державними лісогосподарськими підприємствами, також передбачено Державною стратегією управління лісами України до 2035 року», – підкреслив Болоховець.

Окрім цього, замість 24 обласних управлінь Держлісагентства будуть утворені 9 регіональних управлінь лісового та мисливського господарства. Нові регіональні управління будуть сформовані у відповідності до лісорослинних зон, кількості лісокористувачів та площі лісів.

«Таким чином, в Україні, як і у більшості європейських країн, формується модель з двома незалежними вертикалями управління лісами. ДП «Ліси України» господарює, регіональні управління агентства впроваджують державну політику і контролюють діяльність лісокористувачів – як державних, так і всіх інших. Центральний офіс Держлісагентства координує взаємодію обидвох вертикалей управління. Адже під час трансформації системи дуже важливо зберігати її керованість», – каже Болоховець.

Голова Держагентства лісових ресурсів України зауважив, що перший етап реформи планується завершити до кінця цього року, а також запевнив, що ані ДП «Ліси України», ані державне акціонерне товариство, яке планується створити у перспективі, не зможуть бути об’єктами приватизації.

«Умовою реформи є збереження робочих місць у галузі та рівня податкових надходжень до місцевих бюджетів. Водночас, певний процес оптимізації безумовно відбудеться. Частина управлінців з місцевого рівня, наприклад, зможе перейти до регіональних офісів. Централізація управління жодним чином не означає створення монополії чи монополіста. Навпаки, для малого та середнього бізнесу в регіонах відкриваються нові можливості. Реформа обов’язково буде супроводжуватись цифровою трансформацією. Цей процес вже триває, але ми зробимо все, щоб система управління українськими лісами була повністю діджиталізована», – каже Юрій Болоховець.

Як повідомляло Інше ТВ, На Миколаївщині прокуратура через суд хоче повернути 3,9 га землі Врадіївського лісгоспу, на яких тепер ведеться сільськогосподарська діяльність

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Кажуть, що на часі. В Україні розпочинається реформа державної лісогосподарської галузі' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube