Країни регіону Балтійського моря створять «стіну дронів» для захисту зовнішніх державних кордонів


08:0225.05.2024

Країни регіону Балтійського моря домовилися про створення «стіни дронів», які б використовували безпілотні літальні апарати для захисту зовнішніх державних кордонів.

Про це  повідомила очільниця МВС Литви Аґне Білотайте після зустрічі в Латвії 24 травня з колегами з країн Балтії, Польщі, Фінляндії та Норвегії, як пише Інше ТВ, передає «Польське Радіо».

«Це абсолютно нова ініціатива: стіна дронів від Норвегії до Польщі, метою якої є використання безпілотників та інших технологій для захисту нашого кордону. (…) Це дозволить нам захиститися від провокацій з боку недружніх країн і запобігти контрабанді», — сказала Білотайте в інтерв’ю інформаційному агентству BNS.

Міністерка додала, що «це дрони, які дозволяють нам спостерігати за ситуацією зверху і бачити набагато далі, ніж показують наші системи спостереження».

За словами Білотайте, Литва вже планує посилити охорону кордону за допомогою безпілотників. Вона повідомила, що Держприкордонслужба створила підрозділ безпілотних літальних апаратів, уже закуповуються безпілотники та системи боротьби з безпілотниками.

Очільниця МВС не виключила, що «стіну безпілотників» створять за кошти ЄС. «Звичайно, якщо ми домовимося про спільні рішення, ми можемо претендувати на європейські кошти, і якщо ми як регіон подамо заявку, є велика ймовірність, що ми отримаємо фінансування від Єврокомісії», — сказала вона.

Під час п’ятничної зустрічі в Латвії також було домовлено організувати спільні навчання з евакуації в країнах регіону.

Також обговорювалася можливість спільної заявки на отримання фінансування від ЄС для інфраструктури цивільного захисту. «Нам потрібно знайти способи фінансування цивільного захисту на європейському рівні», — сказала Аґне Білотайте.

Зустріч міністрів внутрішніх справ у Латвії 23-24 травня, у якій також взяла участь делегація з України, стала другою подібною зустріччю; перша відбулася торік у Вільнюсі.

Як повідомляло Інше ТВ, Проступає нова конфігурація? Прем’єр-міністр Фінляндії заявив про необхідність створення Союзу готовності.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube