Експерти МАГАТЕ заявляють про «дуже реальну загрозу» для ЗАЕС


12:3805.04.2024

Відключення резервної лінії енергопостачання Запорізької атомної електростанції, яке сталося після того, як росіяни відкрили вогонь з артилерії, є “дуже реальною загрозою”, що може спричинити настання аварійної ситуації.

Про це повідомляє пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), пише delo.ua.

Зазначається, що експерти, які перебували на ЗАЕС, повідомили, що єдина резервна лінія 330 кВ була відключена 4 квітня о 10:06, в результаті чого станція повністю залежить від єдиної лінії живлення 750 кВ для електропостачання власних потреб.

До початку повномасштабного вторгнення станцію живили чотири лінії 750 кВ та шість ліній 330 кВ.

У МАГАТЕ нагадали, що від початку російської окупації Запорізька АЕС вже пережила вісім повних блекаутів та один частковий – із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. Їхня відмова загрожує настанням аварійної ситуації.

Лінія електропередач 330 кВ також була відключена на три тижні на початку цього року, але основна лінія 750 кВ на той час залишалася доступною.

В МАГАТЕ уточнюють, що відключення резервної лінії ЗАЕС сталося на тлі повідомлень про активізацію бойових дій.

“Група МАГАТЕ, яка перебуває на ЗАЕС, чула численні вихідні залпи артилерії  вранці 4 квітня, а днем раніше звуки запуску ракет”, – повідомили в агентстві.

Там додали, що до цих подій протягом останнього тижня експерти МАГАТЕ чули щоденні вибухи на різних відстанях від ЗАЕС.

Як повідомляло Інше ТВ, наприкінці березня експерти МАГАТЕ зафіксували, що російські окупанти стріляють артилерією з території ЗАЕС.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube