Бельгія почала головування в ЄС: підтримка України у боротьбі з російською агресією є одним із головних її пріоритетів


10:2701.01.2024

З 1 січня 2024 року Бельгія розпочала ротаційне головування в ЄС, прийнявши естафету від Іспанії в організації роботи Ради ЄС та у пошуку прийнятних рішень з найважливіших питань спільної політики Європейського Союзу.

Як повідомляє Укрінформ, цілі й пріоритети Бельгійського головування в ЄС викладені на спеціалізованому сайті, що започаткований урядом Бельгії.

Зазначається, зокрема, що одним із головних пріоритетів головування є продовження європейської підтримки для України у боротьбі проти російської агресії.

«Бельгія приймає ротаційне головування вже тринадцятий раз, у той час, коли Європейський Союз стоїть на перехресті, долаючи наслідки російської злочинної агресії проти України, пандемії, енергетичної кризи, дезінформації, екстремальних кліматичних подій та поновлення конфлікту на Близькому Сході. Бельгійське головування працюватиме для кращого захисту громадян Європи, для зміцнення нашого співробітництва та для підготовки до нашого спільного майбутнього. Воно зосередить зусилля на шести тематичних сферах та приділятиме особливу увагу продовженню нашої непохитної підтримки для України», – йдеться у програмі Бельгійського головування в ЄС.

У розділі програми, що присвячений зовнішній політиці, відзначається, що сучасний світ переживає період найбільшої небезпеки за минулі десятиліття, коли багатостороння система та міжнародний порядок, заснований на правилах, піддаються зростаючому тиску у вимірі геополітичної конфронтації та транснаціональних безпекових загроз, включаючи повернення відкритої війни на Європейський континент.

У цих умовах Бельгійське головування сприятиме зусиллям ЄС зі зміцнення стійкості та стратегічної автономії, та у захисті інтересів Європейського Союзу, зокрема, у підтриманні миру та безпеки, у зміцненні позицій ЄС як глобального міжнародного актора, у захисті прав людини, демократії та верховенства права.

«Головний фокус головування буде спрямований на надання непохитної політичної, економічної, військової, гуманітарної та правової підтримки для України», – йдеться у документі.

Зокрема, у сфері безпеки й оборони Бельгійське головування продовжуватиме практичне втілення положень Стратегічного компасу ЄС та надалі зміцнюватиме стійкість ЄС до гібридних загроз. Для досягнення зазначених цілей бельгійський уряд зосереджуватиме зусилля на посиленні технологічної та промислової основи ЄС, для досягнення безпеки у постачанні військових спроможностей.

Одним із головних завдань Бельгійське головування в ЄС визначає проведення широкої дискусії на рівні євроінституцій та країн-членів щодо майбутнього політики ЄС у сферах закордонних справ, розвитку, торгівлі, безпеки й оборони, в рамках розробки Стратегічного порядку денного ЄС після 2024 року.

Бельгійське головування визначає на наступні пів року шість головних пріоритетів у власній роботі.

– Захист верховенства права, демократії та єдності;

– Зміцнення конкурентоспроможності;

– Підтримка «зеленої» та справедливої трансформації;

– Посилення соціального порядку денного та охорони здоров’я;

– Захист людей та кордонів;

– Підтримка глобальної ролі Європи.

Ротаційне головування Бельгії в ЄС триватиме з 1 січня по 30 червня 2024 року. Після цієї дати обов’язки із координації зусиль євроінституцій та країн-членів у реалізації ключових напрямків спільної політики ЄС та у його внутрішніх реформах, за розкладом, прийме на себе Угорщина.

Як повідомляло Інше ТВ, 2024 року Болгарія та Румунія увійдуть до Шенгенської зони© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube