Мав стати інструментом в руках російських спецслужб: у СБУ пояснили, чому Порошенка не пустили на зустріч з Орбаном


15:4902.12.2023

Україна заблокувала поїздку колишнього президента Порошенка за кордон через побоювання російських провокацій, спрямованих на послаблення міжнародної підтримки України та розпалювання внутрішнього розбрату. СБУ попередила, що ця поїздка могла бути використана росією для поширення наративів, що розколюють суспільство.

рф планувала використати в своїх ІПСО проти України зустріч п’ятого президента України Петра Порошенка з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Тож керівництво Верховної Ради не надало дозвіл на закордонне відрядження українському депутату, передає УНН із посиланням на СБУ.

СБУ та розвідувальні органи України отримали інформацію про підготовку провокацій на міжнародній арені з боку російських спецслужб, спрямованих проти України. Головна мета ворога – знизити підтримку іноземних партнерів та спробувати розколоти українське суспільство зсередини.

За задумом спецслужб рф, проведення широкомасштабної ІПСО має призвести до зміни настроїв в країнах-партнерах антиросійської коаліції та спонукатиме представників українського політикуму до проголошення наративів щодо необхідності переговорного процесу з рф на умовах заморожування війни, додали у СБУ.

У спецслужбі додають, що вказані заяви спеціальні служби рф планували активно підтримати через проросійські політичні сили іноземних країн. Серед планів ворога – залучення до ІПСО окремих українських політиків під час їх відвідин третіх країн.

За отриманими контррозвідувальними даними, саме в цьому контексті можна розглядати інформацію щодо запланованої зустрічі голови партії “Європейська солідарність” П. Порошенка з прем’єр-міністром Віктором Орбаном, який системно висловлює антиукраїнську позицію, є “другом путіна” і закликає зняти санкції з рф. Цю зустріч (як і інші “робочі зустрічі” вітчизняних політиків з представниками держав, які транслюють проросійські наративи) рф планувала використати в своїх ІПСО проти України. СБУ звернулася до Офісу Президента, Кабінету міністрів та Верховної Ради України із пропозицією врахувати інформацію про плани ворога під час організації та погодження закордонних відряджень українських делегацій. Тож керівництво Верховної Ради не надало дозвіл на закордонне відрядження українському депутату, який мав стати інструментом в руках російських спецслужб – повідомили у СБУ.

У СБУ нагадали, що згідно з законодавством Міністерство закордонних справ є головним органом виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин України.

Читайте: Порошенка не випустили за кордон: політик каже, що безпідставно, прикордонники – що для цього були всі підстави (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube