“Укрнафтобуріння” призупинили видобуток газу на Сахалінському родовищі


16:1202.12.2023

ПрАТ “ВК “Укрнафтобуріння” підтвердило зупинку 1 грудня видобутку природного газу та газового конденсату на Сахалінському родовищі, яке є одним з найбільших родовищ України. Причиною зупинки роботи є постанова Шостого апеляційного адміністративного суду, якою був анульований спеціальний дозвіл на користування надрами.

Про це повідомили у пресслужбі “Укрнафтобуріння”, пише ЛБ.

“1 грудня 2023 року, після проведення всіх необхідних технологічних процедур, на Сахалінському нафтогазоконденсатному родовищі було повністю зупинено видобуток природного газу та газового конденсату”, – ідеться у повідомленні.

Там зазначають, що відповідне рішення суду є необгрунтованим та таким, що несе в собі ризики не тільки для функціонування компанії, але і для сталого проходження опалювального сезону 2023/2024.

“Шостий апеляційний адміністративний суд України без належних правових підстав скасував наказ Держгеонадра та анулював спецдозвіл на видобуток шляхом саме повороту виконання рішення суду в адміністративній справі №2а-7778/09/2670. Однак рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 вересня 2009 року у справі №2а-7778/09/2670, поворот у якому здійснила зараз апеляційна інстанція, стосується видачі іншого спецдозволу – №5139 – який вже був анульований Держгеонадра у 2019 році”, – розповідають у компанії.

“Укрнафтобуріння” також подасть звернення до касаційної інстанції – Верховного суду, і наполегливо просить Кабінет Міністрів та Офіс Президента звернути увагу на цю справу.

Читайте: “Укрнафта” бурить нову розвідувальну свердловину на заході України© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube