Литва оголосила про новий пакет військової допомоги Україні


09:2820.09.2023

Литва оголосила про новий пакет військової допомоги Україні.

Це зробив міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас під час зустрічі з новим міністром оборони України Рустемом Умеровим у вівторок на зустрічі прихильників України у Рамштайнському форматі, пише LTR з посиланням на міністерство оборони Литви, передає Інше ТВ.

Aрвідас Анушаускас оголосив, що новий пакет військової допомоги від Литви включатиме системи підриву, радари морського спостереження і боєприпаси для протитанкового гранатомета “Карл Густав”. Крім того, починаючи з цього місяця, в Литві ремонтуватимуть танки “Леопард” для України.

Загалом підтримка України з боку Литви на сьогоднішній день становить майже півмільярда євро.

Також під час зустрічі у Рамштайнському форматі міністр оборони Литви Анушаускас наголосив на важливості створення коаліції з розмінування в Україні та окремо обговорив це питання з міністром оборони Хорватії Маріо Баножичем. Обидві сторони обговорили можливості співпраці між Литвою та Хорватією.

“Ми працюємо над створенням коаліції з розмінування. Я закликаю країни, які ще не вирішили приєднатися до коаліції, зробити свій внесок у вигляді тренувань, обладнання або фінансових внесків”, – заявив міністр.

Під час зустрічі в Рамштайні Литва підписала Декларацію про наміри на підтримку нової коаліції з підтримки України в галузі інформаційних технологій.

Як повідомляло Інше ТВ, Литовський Сейм звернувся до країн НАТО із закликом запросити Україну до вступу в Альянс у Вашингтоні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube