Польща скоротить допомогу українським біженцям


09:0920.09.2023

Польща, ймовірно, скоротить фінансову підтримку мільйону українських біженців, яких вона приймає, заявив уряд, що може ще більше підірвати зв’язки зі своїм сусідом, які були напружені через конфлікт щодо імпорту зерна.

Про це повідомляє ІншеТВ зпосиланням на Bloomberg.

Хоча уряд у Варшаві був одним з найпалкіших прихильників України, допомагаючи їй захиститися від російського вторгнення, пропонуючи фінансову та військову допомогу і слугуючи воротами для західних поставок, зв’язки між двома країнами погіршуються напередодні жовтневих виборів у Польщі.

Підтримка біженців, яка включає в себе відмову від вимог щодо проживання і надання дозволів на роботу, вільний доступ до шкіл, медичної допомоги та сімейних виплат, не буде продовжена наступного року, заявив речник уряду Пьотр Мюллер в інтерв’ю телеканалу Polsat.

“Ці правила просто втратять чинність наступного року”, – сказав Мюллер у понеділок. “Я думаю, що ці правила не будуть продовжені в значній мірі”.

За словами заступника міністра сім’ї та соціальної політики Анни Шмідт, Польща витратила близько 2,4 млрд злотих ($550 млн) на допомогу українським сім’ям, які втекли до Польщі, щоб уникнути війни, до травня.

Це, ймовірно, посилить напруженість після того, як правляча партія Польщі “Право і справедливість” продовжила заборону на імпорт зерна з України, ігноруючи рішення Європейського Союзу про припинення ембарго, намагаючись заручитися підтримкою польських фермерів напередодні голосування 15 жовтня.

Україна, яка була змушена експортувати зерно суходолом через російську блокаду поставок через Чорне море, у відповідь оскаржила цю заборону у Світовій організації торгівлі.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube