Втрати ЗС РФ у Запорізькій області істотно зросли, — ISW


08:5020.09.2023

Втрати російських окупантів сильно зросли на заході Запорізької області на тлі контрнаступу ЗСУ.

Про це заявили аналітики з американського Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті від 19 вересня йдеться, що росіяни могли зіткнутися з нестачею боєздатних підрозділів, які командування ЗС РФ могло б перекинути на цю ділянку фронту.

За словами аналітиків, представник Таврійського угруповання військ ЗСУ полковник Олександр Штупун заявив, що 18 вересня ЗС РФ втратили 313 осіб особового складу (імовірно, вбитими і пораненими). За його словами, російські повітряно-десантні війська ведуть оборонні дії, а їх прикривають загони “Шторм Z”.

Аналітики припустили, що український військовий, імовірно, мав на увазі необхідність для ворога прикриття частин ВДВ під час можливого відходу.

За словами експертів, деякі частини російських 7-ї гвардійської гірськострілецької дивізії та 76-ї гвардійської дивізії ВДВ Росії контратакували в районі Роботине. Передбачається, що такі операції сильно послабили їх.

У звіті йдеться, що загони “Шторм Z” неефективні в бою, а тому забезпечують низькоякісну оборону в Запорізькій області.

Ключові висновки:

  • 19 вересня уряд РФ швидко дав зрозуміти, що російські “миротворчі” сили не втручатимуться у військову операцію Азербайджану в Нагірному Карабасі, незважаючи на попередні зв’язки Росії з Вірменією у сфері безпеки.
  • Російські та українські джерела відзначили перевагу бойової координації ЗСУ, точніший артилерійський вогонь і сильніші системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) через нещодавній наступ ЗСУ на південь від Бахмута на тлі дискусій про значні російські втрати в цьому районі.
  • Війська РФ 19 вересня завдали серії ударів безпілотників “Шахед-131/-136” та балістичних ракет по тилових містах в Україні.
  • Міністр оборони РФ Сергій Шойгу зустрівся 19 вересня в Тегерані з начальником Генерального штабу ЗС Ірану генерал-майором Мохаммедом Багері.
  • Війська РФ вели наступальні дії на лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна, в районі Бахмута, на лінії Авдіївка – Донецьк та на заході Запорізької області, але 19 вересня не просунулися.
  • Українські війська 19 вересня вели наступальні дії як мінімум на двох ділянках фронту, просувалися лінією Куп’янськ – Сватове – Кремінна, та у західній частині Запорізької області.
  • Повідомляється, що латвійська компанія експортувала чіпи та мікросхеми підприємствам російської оборонно-промислової бази, незважаючи на міжнародні санкції, покликані перешкодити РФ імпортувати такі компоненти.


© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube