“Нами рухає не політика чи емоції, а докази”, – прокурор МКС Карім Хан про ордер Путіну


08:3120.09.2023

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, за поданням якого судді видали ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, наголошує, що його рішення було продиктоване конкретними доказами, а не політичними міркуваннями чи емоціями.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, про це він заявив на заході, організованому на полях Генеральної Асамблеї, «Боротьба за майбутнє: українські діти у війні».

За його словами, діти, яких часто не помічають у конфліктах, є пріоритетом у його роботі.

«Це був надзвичайно трагічний і безмірно сумний момент, коли незалежні судді відчули себе змушеними під вагою доказів видати ордери на арешт глави держави – постійного члена Ради Безпеки, а також так званого комісара у справах дітей», – розповів він.

За словами Хана, за кілька тижнів до того, як було видано ордери, він побував на лінії фронту на півдні України, де потрапив у дитячий будинок, у якому не було дітей.

«Це залишиться зі мною назавжди, коли в цій тиші, у цій страшній тиші я побачив порожні дитячі ліжечка, одяг, складений стопкою, фотографії дітей, які насолоджуються Різдвом, малюнки, що прикрашали стіни», – поділився Хан.

«Водночас, – наголосив він, – нами рухає не політика чи емоції, а докази, і ці докази змусили нас рухатися в певному напрямку».

Розповідаючи про шкоду, якої завдала дітям насильна депортація, він підкреслив, що прогалини в освіті мають «глибокі наслідки, які впливають на покоління».

За його словами, голоси дітей мають бути почуті в залі суду.

У заході взяли участь дружина Президента Олена Зеленська, генпрокурор України Андрій Костін, уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець, дипломати та політики з багатьох країн світу.

Президент України Володимир Зеленський з дружиною перебувають у Нью-Йорку з візитом, де триває тиждень високого рівня в рамках 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube