Литовський Сейм звернувся до країн НАТО із закликом запросити Україну до вступу в Альянс у Вашингтоні


21:0619.09.2023

Сейм Литви у вівторок 19 вересня прийняв резолюцію, в якій висловив підтримку членству України в НАТО і звернувся до країн НАТО із закликом запросити Україну приєднатися до організації на саміті у Вашингтоні.

122 депутати Сейму проголосували “за”, жоден не проголосував проти і ніхто не утримався.

Про це повідомляє LTR, передає Інше ТВ.

“Україна є постачальником безпеки, і її членство в НАТО зміцнить Альянс, буде набагато ефективнішим і менш витратним, ніж підтримка, яка зараз надається Україні для самозахисту”, – йдеться в документі.

“За умови повної підтримки України практичними засобами, включаючи політичну підтримку з боку НАТО, буде правильно запросити Україну до вступу в НАТО”, – йдеться в документі.

Представляючи резолюцію, Жигімантас Павіліоніс, голова Комітету Сейму у закордонних справах, зазначив, що до роботи над документом долучилися не лише члени Сейму, але й підписанти Акту 11 березня: Вітаутас Ландсбергіс, Емануеліс Зінгеріс, Альбінас Янушка та Пятрас Вайтєкунас.

“Те, що не вдалося зробити у Вільнюсі, ми сподіваємося зробити у Вашингтоні протягом десяти місяців”, – сказав Ж. Павіліоніс.

Він підкреслив, що якщо членство України в НАТО не буде підтверджено, існує загроза “поганого миру”, що вплине і на безпеку Литви.

У резолюції зазначається, що членство України в Альянсі підтримує “переважна більшість громадськості”, а на саміті НАТО у Вільнюсі було заявлено, що такий крок стане можливим, “коли союзники погодяться і будуть виконані умови”.

“Запрошення України стати членом НАТО чітко підтвердить, що Росія не має права вето на розширення НАТО і не може створювати сірі зони безпеки в Європі”, – йдеться в документі.

Як повідомляло Інше ТВ, Якби НАТО справді було зацікавлене в перемозі України, то надало б необхідне озброєння, – контррозвідник США у відставці© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube