“Він трикстер, троль”. Не всі в Кремлі впевнені, що Пригожин загинув


21:4424.08.2023

Одне з джерел “Медузи“, близьких до адміністрації президента (АП), зізналося, що сам крах літака Євгена Пригожина його “не дуже здивував”: “Було відчуття, що після бунту він погано закінчить, такого [в Кремлі] не прощають”.

За його оцінкою, після спроби заколоту Володимир Путін “зробив висновки” і перестав вважати Пригожина “надійною і керованою людиною”. “За всією логікою силовий ресурс у руках ненадійної людини не повинен бути. Ні в Росії, ні за її межами, але під її егідою”, – підкреслив він.

Співрозмовник, близький до керівництва Московської області, зі свого боку, розповів, що незадовго до аварії, вдень 23 серпня, Пригожин нібито зустрічався з представниками адміністрації Підмосков’я і мерії Москви “з питань харчування [в бюджетних установах]”. Компанії, пов’язані з засновником ПВК Вагнера, багато років постачають їжу в різні бюджетні установи за держконтрактами.

Два джерела “Медузи”, близьких до Кремля, зазначили, що здивовані тим, що Пригожин навіть після заколоту продовжував вести подібний бізнес у Росії – і “не зробив висновків”. “У нього багато чого є в Африці, він сам веде бізнес із керівництвом африканських держав. Йому поки що в цьому не заважав ніхто, ніхто не витісняв. Навіщо йому контракти на шкільне харчування тут, ще й із такими ризиками? Він же не дурень, усе розумів начебто”, – додав один зі співрозмовників “Медузи”.

За його оцінкою, такими діями Пригожин показував, що не дотримується “політесу” і практично відкрито продовжує працювати в Росії, хоча після заколоту вище керівництво країни заявляло, що він “піде в Білорусь”.

Прямо говорити про те, хто саме міг бути зацікавлений у можливому вбивстві Пригожина, співрозмовники відмовилися. Раніше (ще до спроби бунту) джерела “Медузи”, близькі до Кремля, не виключали, що активність творця ПВК “припинять силовики”.

Зараз співрозмовники, близькі до АП, упевнені, що навіть якщо загибель Пригожина підтвердиться, то на внутрішньополітичній ситуації вона серйозно не позначиться. “На радарах [соціологічних служб] його вже немає фактично. Був героєм моменту”, – зазначив один із них. Дійсно, за даними опитувань “Левада-Центру”, Пригожин уже випав із десятки політиків, про довіру до яких заявляли росіяни. Утім, одне з джерел обмовилося, що в “армії і різних загонах на фронті” ситуація з підтримкою Пригожина (і реакцією на його гіпотетичну смерть) може бути іншою.

Утім, співрозмовники, близькі до Кремля, не виключили, що Пригожин міг залишитися живим: “Він трикстер, троль. У нього є інформанти в різних структурах, тому треба чекати”. Водночас вони підкреслили, що якщо загибель підтвердиться, то в ній, найімовірніше, звинуватять українські спецслужби (Кремль уже неодноразово проробляв цей маневр): “Звичайно, українці хотіли до нього дістатися, якщо дрони долітають до Кремля і Сіті – чому до Пригожина дістатися не могли”.

Нагадаємо: Смерть Пригожина. Чотири версії авіакатастрофи (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube