П’ять промов Зеленського до Дня Незалежності. Як змінювалися акценти (ІНФОГРАФІКА)


22:1324.08.2023

Сьогодні вкотре президент України виступив зі зворушливою промовою на честь Дня Незалежності. Це вже п’яте його звернення до українців на честь головного державного свята. І якщо раніше він приділяв увагу культурним досягненням, українській символіці, важливості самого свята, то останні кілька років (після повномасштабного вторгнення рф) акценти змістилися. У промовах Зеленського дедалі частіше звучить тема єднання українців перед агресором та подяка нашим воїнам.

Аналітики «Слово і діло» проаналізували, про що і як довго говорив Зеленський у промовах до Дня Незалежності з 2019 по 2023 роки, які акценти розставляв та чому приділяв найбільшу увагу.

Цього року Володимир Зеленський у своїй святковій промові найбільше уваги приділив вдячності захисникам України та їхнім родинам, а також майбутньому поколінню українців – дітям.

П'ять промов Зеленського до Дня Незалежності. Як змінювалися акценти (ІНФОГРАФІКА) 1
П'ять промов Зеленського до Дня Незалежності. Як змінювалися акценти (ІНФОГРАФІКА) 3

Також вагомою частиною його промови стала тема важливості кожного українця у боротьбі за свободу та цілісність нашої країни. Окремо президент виділив час, щоб подякувати українським вчителям, лікарям, енергетикам, поліцейським, рятувальникам та журналістам, які навіть у непростих умовах війни продовжують якісно виконувати свою роботу. Глава держави подякував виробникам зброї та всім, хто наближає перемогу України.

Загалом промова Зеленського тривала 12 хвилин і була найкоротшою за останні п’ять років.

У 2022 році президент у День Незалежності найбільше говорив про єдність українців. Тоді до його промови було включено документальний відеоряд, присвячений 6 місяцям від дня повномасштабного вторгнення росії в Україну. Також Зеленський приділив увагу мужності українського народу, прагненню перемоги та поверненню наших територій. При цьому президент згадав і про єднання світу для перемоги України та роль кожного українця на цьому шляху.

Промова глави держави у 2022 році тривала 17 хвилин.

У попередні два роки звернення були ще довшими – 18 хвилин.

Тоді президент найбільше говорив про такі речі: історія державності та її символи, мир та «режим тиші» на Донбасі, досягнення країни у сфері оборони, політики та інфраструктури, єдність українців, боротьба з коронавірусом та подяка лікарям, повернення українців із полону. Також він згадав про видатних культурних та історичних особистостей та говорив про парад після перемоги.

У 2019 році, коли Зеленський лише став президентом, його промова на День Незалежності України тривала 16 хвилин.

Найбільшим акцентом були історичні події та здобутки за період незалежної України – культурні, політичні, спортивні. Також згадувалася Революція гідності. Чимало часу президент у своїй промові приділив любові до України, її символіці та важливості миру в Україні. Не забув Зеленський подякувати й українській армії, яка тоді воювала з ворогом на Донбасі.

Дивіться також Привітання з Днем Незалежності України Президента України Володимира Зеленського (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube