Україна, Канада, Швеція і Велика Британія подали позов до  Міжнародного суду ООН, щоб притягнути Іран до відповідальності за збитий три роки тому пасажирський літак МАУ


15:4905.07.2023

Україна, Канада, Швеція і Велика Британія подали судовий позов проти Ірану за збитий три роки тому пасажирський літак МАУ.

Про це йдеться в Спільній заяві Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, оприлюдненій на сайті МЗУ України, передає Інше ТВ.

«Ми, міністри, які представляють Канаду, Швецію, Україну та Сполучене Королівство, зробили важливий крок у наших спільних зусиллях, щоб забезпечити притягнення Ірану до відповідальності за незаконне збиття рейсу PS752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України”.

Іран не відповів на нашу вимогу щодо створення арбітражу для вирішення цього спору, надісланого 28 грудня 2022 року. Як наслідок, цього тижня в Гаазі ми спільно подали позов до Міжнародного Суду ООН, тим самим розпочавши провадження проти Ірану у зв’язку з порушенням ним Конвенції про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації 1971 року», – йдеться в спільній заяві Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, оприлюдненій на сайті МЗУ України.

Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу PS752 вказує на те, що Іран порушив міжнародні правові зобов’язання, не взявши на себе відповідальності за трагедію; не вжив усіх можливих заходів, щоб запобігти знищенню літака рейсу PS752 своїми збройними силами; не зміг провести повне, прозоре та неупереджене досудове розслідування та судовий розгляд відповідно до міжнародних стандартів.

«Спільний позов до Міжнародного Суду відображає нашу непохитну відданість досягненню прозорості, справедливості та відповідальності для усіх сімей жертв рейсу PS752», – також підкреслюється в спільній заяві.

В своєму позові члени Координаційної групи вимагають, щоб Міжнародний Суд визнав, що Іран вчинив міжнародно-протиправне діяння відповідно до норм міжнародного права; зобов’язав Іран публічно визнати міжнародно-протиправні дії та бездіяльність і публічно вибачитися перед Заявниками та сім’ями жертв. Вони також вимагають, щоб Іран надав інформацію, щоб продемонструвати, що конкретні заходи для запобігання подібного збиття в майбутньому будуть запроваджені. Крім того, вони вимагають, щоб Іран виконав інші юридичні зобов’язання згідно з Монреальською конвенцією 1971 року, включаючи судове переслідування або екстрадицію всіх підозрюваних правопорушників, при цьому будь-яке судове переслідування має бути прозорим і неупередженим. Насамкінець, вони вимагають, щоб Іран виплатив справедливу компенсацію членам Координаційної групи за матеріальні та моральні збитки, яких зазнали жертви та їхні родини в результаті збиття та інших протизаконних дій Ірану.

Після подання позову Суд призначить терміни для обміну письмовими документами між Сторонами, а згодом – усних слухань. Відповідач у спорі може висунути попередні заперечення щодо юрисдикції Суду. Розгляд справ Міжнародним Судом ООН зазвичай триває декілька років.

Як повідомляло Інше ТВ, Суд в Ірані відправив за грати 10 військових за збиття українського літака МАУ.

Також повідомлялось, що в січні цього року була третя річниця катастрофи літака МАУ в Ірані – згадуємо головні факти і обставини.

«Судові процеси і вироки не принесли правди чи справедливості сім’ям жертв» – у квітні цього року Координаційна група допомоги жертвам збитого в Ірані літака МАУ зробила спільну заяву.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube