З Пентагону йде чиновник, який був проти надання Україні F-16


10:3518.05.2023

Колін Каль після липневого саміту НАТО у Вільнюсі йде у відставку. Нагадаємо, що він заступник глави Пентагону Ллойда Остіна з політичних питань.

Про це пише 24 канал з посиланням на Politico.

Про майбутнє звільнення Каля повідомив сам міністр оборони США. У своїй заяві Ллойд Остін подякував Коліну Калю за непохитну відданість.

«Ми вдячні за його непохитну відданість і дослідницький інтелект. Я особисто цінував керівництво і рекомендації Коліна, і мене постійно вражали серйозність його цілей, його відданість національній безпеці Америки та його глибока повага до державної служби», – зазначив Остін.

Журналісти зазначають, що Колін Каль повернеться на попереднє місце праці. Він знову буде штатним професором Стенфордського університету. Зауважимо, що у виші у нього була дворічна відпустка, коли він обійняв посаду у Пентагоні. І вона завершилася цієї весни.

Виданню розповіли, що Колін Каль попрохав адміністрацію університету продовжити йому відпустку до середини липня. Це дозволить йому напередодні саміту НАТО у Вільнюсі підтримати президента США Джо Байдена та міністра оборони Ллойда Остіна.

Зауважили журналісти, що Каль – ключовий гравець у формуванні оборонної політики Сполучених Штатів. Він залучений у розв’язанні низки питань, зокрема, пов’язаних з синхронізацією безпекової допомоги нашій державі.

Замість нього виконувати обов’язки заступника міністра з політичних питань буде Саша Бейкер. Наразі вона – заступниця Каля.

У Politico зауважили, що Колін Каль – один з високопосадовців США, котрий був проти того, щоб Україні надали винищувачі F-16. Власне, це викликало суперечки між адміністрацією президента Джо Байдена та конгресменами з обох партій.

За словами Каля, відправлення Україні F-16 займатиме роки, а також обійдеться у мільярди доларів. Крім того, на його думку, винищувачі – не найважливіша потреба для нашої держави.

Як повідомляло Інше ТВ, “Коаліція реактивних літаків”. Україна хоче отримати від 40 до 50 F-16© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube