Після вступу Фінляндії до НАТО росіяни почали допитувати фіннів на кордоні


22:4322.04.2023

Фіннів тепер допитують на російському кордоні – запитують військове звання, місце служби та зв’язки з фінською армією.

За даними Служби новин Yle, допити розпочалися після вступу Фінляндії до НАТО, передає Інше ТВ.

Фінській Службі новин Yle відомо про допит чотирьох фінів при проходженні МАПП Брусничне. Журналіст Yle поговорив із двома з них. Чоловіки не побажали публічно розкривати свої імена, оскільки не хочуть більше проблем із російською владою. Історії чоловіків схожі.

« Перевіряючий паспорт працівник взяв у руки телефон і промовив моє ім’я після того, як мій паспорт пройшов через автоматичний зчитувач паспортів», – розповідає фін, якого допитали на МАПП Брусничне минулої суботи.

Чоловік розповів, що його відвели до головної будівлі російського прикордонного пункту, де його допитував росіянин у цивільному одязі. Особливо цікавилися зв’язками мандрівника із Оборонними силами Фінляндії.

«Запитували про військові речі, такі як звання, місце служби в армії і чи є у мене знайомі у фінській армії», – каже він.

Крім військової інформації, росіяни також хотіли з’ясувати дані мобільних телефонів, запитували, які фіни контактують з росією і що вони роблять, коли відвідують рф. Допити проводились у діловій манері, і фіни не вважали їх загрозливими.

«Обстановка не була невимушеною, але й не було тиску», – каже один із чоловіків.

У результаті фінам було дозволено продовжити свій шлях.

Як повідомляло Інше ТВ, 4 квітня Фінляндія офіційно стала членом НАТО.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube