Туреччина не приєднається до санкцій проти росії – заява МЗС Туреччини


18:2120.02.2023

Туреччина не приєднається до санкцій проти росії.

Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу на пресконференції з головою Держдепартаменту США Ентоні Блінкеном в Анкарі, передає УНН посилаючись на Anadolu.

“Туреччина не приєднується до санкцій проти росії, загалом ми не приєднуємося до односторонніх санкцій. Однак, як Туреччина, ми підтримуємо кроки ООН”, – заявив міністр.

“Ми від початку заявляли, що не дозволимо росії обійти санкції, і ми дотримуємося цієї лінії. Ми враховуємо це питання і вжили певних заходів. Стверджується, що товарообіг між росією і Туреччиною збільшився, однак, я повинен підкреслити, що понад 60 відсотків це газ і енергія. Повідомлення про наш експорт електронних матеріалів до росії для використання в оборонній промисловості не відповідають дійсності. Ми вже багато разів заявляли, що якщо є документи, пов’язані із цим, вони мають надати нам докази. Якщо це правило буде порушено та будуть докази, ми як уряд зробимо необхідні кроки”, – наголосив міністр.

Ця заява пролунала лише через кілька тижнів після того, як високопосадовець Міністерства фінансів США відвідав Туреччину, щоб закликати тамтешні підприємства уникати операцій з російськими компаніями, на які поширюються санкції, і не продавати товари, які можуть бути використані у війні проти України.

Так звані продукти подвійного призначення, зазвичай електроніка, які здаються безпечними, але містять такі компоненти, як мікросхеми, можуть мати військове застосування, стали предметом занепокоєння західних держав, які прагнуть підірвати здатність Москви виробляти військову техніку.

Як повідомляло Інше ТВ, в сьогоднішній заяві президента США Джо Байдена прозвучало, що пізніше на цьому тижні буде оголошено про додаткові санкції проти еліт і компаній, які підтримують російську агресію.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube