Інженер Казанського авіазаводу, де випускають стратегічні Ту-160, попросив притулку в США – в обмін на інформацію


17:0314.02.2023

Один з російських інженерів Казанського авіаційного заводу, де виробляють стратегічні бомбардувальники Ту-160, втік до США і попросив там притулку в обмін на інформацію. Про це йдеться у звіті митної та прикордонної служби США, який потрапив до рук видання Yahoo News.

Як зазначає видання, один з інженерів, які працювали над російським стратегічним бомбардувальником Ту-160, в кінці грудня перетнув кордон з боку Мексики на броньованому джипі разом з сім’єю і попросив притулку.

Чоловік повідомив, що боїться переслідувань російської влади за участь у протестах на підтримку опозиціонера Олексія Навального. За надання притулку чоловік пообіцяв розплатитися важливою інформацією про російську військову авіацію.

«Він сказав, що був інженером-будівельником і що його попередня робота включала роботу з 2018 по 2021 рік на виробництві певного типу військового літака на авіаційному заводі Туполєва в місті Казань», – пише видання.

Він описав тип літака і сказав, що він “називався “Білий лебідь-ТУ160″, найбільший військовий літак”.

Американські спецслужби тривалий час перевіряли росіянина і прийшли до висновку, що він дійсно володіє значущою інформацією.

“Ту-160 “Білий лебідь”, також відомий під кодовою назвою НАТО “Блекджек”, за повідомленнями, є найсучаснішим стратегічним бомбардувальником у російському арсеналі, який також використовувався для нанесення тактичних повітряних ударів у війні в Україні. Згідно з повідомленнями з відкритих джерел, протягом останніх кількох років на заводі в Туполєве триває масштабна програма будівництва нової вдосконаленої версії літака, а також програма модернізації існуючих літаків”, – йдеться в нетаємному щоденнику “CBP Indications and Warnings Daily”.

Американська влада відмовилася підтвердити або спростувати журналістам цю історію. Видання вважає, що зараз його допитує ФБР.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube