Олександр Павлюк призначений першим заступником міністра оборони


17:2214.02.2023

На засіданні 14 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження:

ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ
● Івана Руснака з посади першого заступника Міністра оборони
● Олега Гайдука з посади заступника Міністра оборони
● Олександра Котія з посади заступника Міністра з питань стратегічних галузей промисловості

ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ
● Олександра Павлюка першим заступником Міністра оборони
● Богдана Драп’ятого заступником Міністра внутрішніх справ
● Катерини Павліченко заступником Міністра внутрішніх справ
● Олексія Сєргєєва заступником Міністра внутрішніх справ
● Василя Тетері заступником Міністра внутрішніх справ
● Леоніда Тимченка заступником Міністра внутрішніх справ
● Інни Ящук державним секретарем Міністерства внутрішніх справ/

Олександр Павлюк народився 20 серпня 1970 року в місті Новоград-Волинський Житомирської області.

Закінчив Харківське гвардійське вище танкове командне училище (1991), Національний університет оборони України імені Івана Черняховського (2004, 2017).

Служив командиром танкового взводу 47 гвардійської танкової дивізії (1991—1993; с. Гіллерслебен, Німеччина); командиром танкової роти (1993—1997), заступником начальника штабу танкового полку (1997—1999), командир танкового батальйону (1999—2003), заступником командира бригади (2005—2006) м. Новоград-Волинський на Житомирщині; командиром українського миротворчого контингенту в Косово (2006—2007), начальником штабу 30 омбр (2007-2010).

У 2010—2015 роках став командиром 24 окремої механізованої бригади (м. Яворів Львівської області). З березня 2014 був залучений до відбиття збройної агресії Російської Федерації проти України. Під його командуванням бригада брала участь в боях за звільнення Слов’янська, Красного Лиману, Краматорська, Лисичанська та інших міст Донецької та Луганської областей. У червні 2014 року окремі підрозділи 24 бригади разом з 95, 79 та 72 бригадами ЗСУ взяли участь у захопленні та утриманні 240-кілометрової ділянки українського кордону (Амвросіївка-Ізварине). 11 липня 2014 року бригада понесла важкі втрати в результаті ракетної атаки російських військ під Зеленопіллям. 6-7 серпня частини бригади, що утримували ввірені рубежі поблизу Должанського та на інших ділянках південної оперативної зони, взяли участь у так званому «Ізваринському прориві» — виведенні українських підрозділів із часткового напівоточення вздовж україно-російського кордону. Завдяки вмілим та рішучим діям особового складу вихід відбувся у визначені терміни, з мінімальними втратами. Після відновлення сил та доукомплектування бригада під командуванням Олександра Павлюка повернулася до виконання завдань за призначенням на сході України.

В лютому 2015 року полковник Олександр Павлюк поступив на навчання в Національний університет оборони ім. І.Черняхівського, передавши командування бригадою своєму наступнику, полковнику Шевченку Анатолію Михайловичу.

В березні 2017, закінчивши навчання стратегічного рівня, став командувачем військ Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України. Влітку 2020 був призначений начальником підготовки Командування Сухопутних військ Збройних сил України.

Від 28 липня 2021 до 15 березня 2022 року — командувач Операції об’єднаних сил. Перебуваючи на посаді, він керував обороною населених пунктів на сході України. Ведучи тяжкі бої з переважаючими силами противника, військові частини Об’єднаних сил ЗСУ втримали Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасну та інші міста Донецької та Луганської областей. Місто Маріуполь, заблоковане військами РФ, продовжує оборонятися, незважаючи на артилерійські обстріли, ракетні удари та авіаційні бомбардування російських окупантів по мирним мешканцям цього українського міста.

Наприкінці січня 2022 року генерал-лейтенант Олександр Павлюк в інтерв’ю британській газеті The Times назвав величезною помилкою відмову України від ядерного озброєння в 1994 році. Як досвідчений бойовий командир, він точно передбачив орієнтовну дату повномасштабного нападу російських військ РФ на суверенну Україну і встиг підготувати підпорядковані підрозділи до ефективного спротиву.

Від 15 березня по 21 травня 2022 року — голова Київської ОВА. Саме Олександру Павлюку доручена організація оборони та забезпечення столиці України — міста-героя Київ. Станом на початок квітня 2022 року, спільними зусиллями підрозділів, задіяних в обороні міста, противника вдалося відтіснити від Києва на кілька десятків кілометрів на всіх напрямках.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube