Борис Джонсон розповів, як на початку війни ламав невіру Заходу в Україну (ВІДЕО)


06:0619.01.2023

Перед початком повномасштабного вторгнення Росії деякі західні країни скептично оцінювали шанси України встояти, але їх вдалось переконати в протилежному.

Про це в інтерв’ю “Європейській правді” розповів колишній прем’єр-міністр України Борис Джонсон.

Він підтвердив, що спершу у Франції та Німеччині віддавали перевагу переговорам і пошукам компромісу між Україною та Росією. Натомість, додав Джонсон, британський уряд одразу вирішив, що Путін має програти війну.

“Чомусь усі сприймають Путіна з якимись забобонами, хоча підстав для цього нема. Але вони (західні лідери) казали “Ні, це надто сильно – говорити що Путін програє. Треба знайти інші слова для цього”.  І я відповідав: “Ні, Путін має програти. А Україна має досягти успіху, що означає як мінімум відкинути з усіх територій, які він захопив з 24 лютого”. Підкреслю, це як мінімум”, – зазначив експрем’єр Британії.

За його словами, переконати інших західних лідерів вдалось за рахунок того аргументу, що “фундаментально не існує альтернативи військовому успіху України”.

“Щоразу, коли колеги з інших європейських столиць пропонували якісь переговори або мирні плани, якісь домовленості з Путіним про мирну угоду, ця ідея моментально розвалювалася у обговоренні, адже ви не можете ні про що домовитися з Путіним просто через те, що йому настільки очевидно не можна довіру!”, – пояснив Джонсон.

“Тому ідея про домовленість з ним “не взлетіла”. І щоразу всі були змушені повертатися до єдиного логічного висновку, що ми маємо підтримувати Україну усім, чим ми можемо, доки Україна не викине путінських загарбників геть зі своєї землі”, – додав він.

Нагадаємо, вчора Віталій Кличко вручив Борису Джонсону в Давосі знак Почесного громадянина міста Києва (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube