МОН дібрало проекти на ремонт і будівництво укриттів у школах. Що отримає Миколаївщина


12:0021.05.2024

Комісія Міністерства освіти і науки України розглянула проєкти на отримання державного фінансування для капітального ремонту або будівництва укриттів у закладах загальної середньої освіти. 

Про результати повідомили в МОН, передає Інше ТВ.

Цього року громади подавали проєкти через платформу підзвітного управління DREAM.

З 18 до 26 квітня на платформу надійшло 108 проєктів на фінансування коштом субвенції. Обласні військові адміністрації погодили 64 проєкти з огляду на стратегічне бачення розвитку регіону й розуміння безпекової ситуації.

Комісія МОН відповідно до критеріїв, визначених постановою від 12 квітня 2024 р. № 417, і рекомендацій ОВА, відібрала проєкти, які отримають фінансування укриттів у закладах загальної середньої освіти. Це 50 проєктів на ремонт і будівництво укриттів в основному у 8 прифронтових і прикордонних областях. Загальна вартість цих проєктів — 2,19 млрд гривень.

Серед затверджених проєктів:

Харківська область — будівництво 5 протирадіаційних укриттів і сховищ та капітальний ремонт 1 протирадіаційного укриття;

Дніпропетровська область — будівництво 6 протирадіаційних укриттів та сховищ і капітальний ремонт 2 споруд подвійного призначення;

Запорізька область — будівництво 5 протирадіаційних укриттів;

Чернігівська область — будівництво 5 та ремонт 2 протирадіаційних укриттів;

Миколаївська область — будівництво 3 укриттів та ремонт 4 захисних споруд і протирадіаційних укриттів;

Херсонська область — будівництво 3 захисних споруд і капітальний ремонт 1 підвального приміщення;

Одеська область — будівництво 3 споруд подвійного призначення та ремонт 1 споруди;

Сумська область — будівництво 4 і ремонт 1 протирадіаційного укриття.

Також 4 проєкти в Черкаській, Миколаївській, Хмельницькій та Чернігівській областях отримають державне фінансування на завершення будівництв укриттів, розпочатих у 2023 році. Нагадаємо, що за умовами субвенції такі проєкти мали б бути вже профінансовані та завершені мінімум на 40%.

Кошторис проєктів окремих регіонів менший, ніж сума, виділена урядом, тому найближчим часом громади зможуть подати свої проєкти в межах донабору на субвенцію та отримати погодження від ОВА і розгляд комісії.

Деталі щодо донабору будуть оприлюднені на сторінках МОН.

Нагадаємо, що субвенцію на укриття у 2024 році розподілено між закладами загальної середньої освіти, які працюють за дистанційною та/або змішаною формою навчання. Визначено 8 пріоритетних областей і граничні обсяги державного фінансування. 

Харківська область — 500 млн грн;

Дніпропетровська область — 500 млн грн;

Запорізька область — 500 млн грн;

Миколаївська область — 200 млн грн;

Херсонська область — 200 млн грн;

Одеська область — 150 млн грн;

Сумська область — 150 млн грн;

Чернігівська область — 150 млн грн.

Ці регіони потребують першочергового фінансування, адже сотні тисяч дітей не можуть повернутися до очного навчання через брак укриттів.

Як повідомляло Інше ТВ, Миколаївська ОВА підтримала 10 проєктів облаштування укриттів в школах в рамках екосистеми DREAM за 200 млн.грн. бюджетних коштів (ПЕРЕЛІК)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube