Рік тому не стало Володимира Якубовського – миколаївського художника, живописця, графіка і скульптора, в творчому доробку якого близько 200 живописних полотен, 50 графічних монохромій, 150 скульптурних фігур та композицій з мармуру, пісковика, граніту, базальту, гіпсу та деревини.
Про художника розповів його брат Олег Якубовський, український колекціонер, реставратор і підприємець.
Володимир Якубовський народився 1961 року в місті Миколаєві на хуторі Старий Водопій, в традиційній українській родині. Жив та працював у місті Миколаєві. З дитинства захоплювався малюванням та фотографуванням, навчався в ізостудії під керівництвом відомого колориста Р.Я. Вайнштока. Після закінчення 8 класу середньої школи №46 вступив до Харківського державного художнього училища, який закінчив 1981 року за спеціальністю «художник-оформлювач спектаклю (декоратор)». Працював у Миколаївському академічному обласному театрі ляльок, на Миколаївському суднобудівному заводі. Був ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС. Виставляв свої твори для продажу у художніх салонах Києва, Миколаєва, Одеси. Був учасником художніх виставок, присвячених пам’яті Р.Я. Вайнштока в Миколаєві.
За словами Олега Якубовського, його брат вивчав історію рідного краю, культуру та традиції предків, фольклор та міфологію, добре знався на флорі і фауні дикого українського степу. Мав особливо надтонке відчуття магічності української природи та містичне світосприйняття всесвіту, що відобразилося у багатьох його творах.
Володимир Якубовський працював у різних напрямках: натюрморт, пейзаж, портрет, жанрові композиції, а також поєднував портретний живопис та натюрморт з пейзажем. Найкращі живописні твори – «Річка Часу» з портретом матері автора та «Містерія Життя» за мотивами арійських Ригвед. В графіці представлені композиції на тему сучасності – «Чорнобильська трагедія», «Облуда революції» та інші. Широко відомими є його авторські копії Збручанського ідолу з каменю.
Більшість робіт Володимира Якубовського розпорошена по музеях та приватних колекціях світу, деяка частина робіт залишилася у розпорядженні родичів-спадкоємців.
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 2 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 1](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/2-201-1024x736.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 4 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 3](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/3-157-1024x674.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 6 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 5](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/4-108-679x1024.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 8 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 7](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/5-84-695x1024.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 10 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 9](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/6-65-1024x769.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 12 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 11](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/7-57-683x1024.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 14 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 13](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/8-40-644x1024.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 16 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 15](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/9-29-682x1024.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 18 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 17](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/10-22-683x1024.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 20 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 19](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/11-87-1024x683.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 22 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 21](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/12-18-683x1024.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 24 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 23](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/13-12-1024x683.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 26 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 25](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/14-11-683x1024.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 28 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 27](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/15-8-1024x683.jpg)
![Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 30 Пам’яті миколаївського художника-самородка Володимира Якубовського (ФОТО) 29](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2023/04/16-5-683x1024.jpg)
Прах митця, відповідно заповіту, після кремації був розвіяний в українському степу, який він обожнював, боготворив та шанував.
Як повідомляло Інше ТВ, У Миколаєві помер відомий шаховий тренер Дмитро Рахмилевич