Мінкульт хоче врегулювати роботу Telegram в Україні


12:5728.04.2023

Подальшу взаємодію України з соціальною мережею Telegram має визначити експертна оцінка. Однако про її закриття на території країни не йде мова. Про це заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко інтерв’ю, пише Кореспондент.

“Telegram створив у собі спільноту, яка закрита від суспільства, тоді як усі медіа, що підпадають під закон Про медіа, відкриті, відомі їх власники, є певна звітність тощо. Тому Telegram – це питання, яке потребує реально експертного обговорення”, – пояснив урядовець.

Міністр зазначив, що плюс цієї соцмережі у швидкому донесенні інформації, зокрема й для населення, яке перебуває на тимчасово окупованих територіях, однак так є “величезна кількість російських активностей”.

“Окрім того, у Telegram немає зворотного зв’язку. Який він не був би у Facebook чи Google, але він є, ми принаймні знаємо, до кого звертатися. До кого звертатися в Telegram – це питання непросте”, – додав він.

Очільник Мінкульту відповів, чи буде запроваджено якийсь державний контроль щодо Telegram або заборону, міністр зазначив, що не говорив про заборону, а радше про певне регулювання.

“Тому що Telegram-канали збирають кошти, і ми не знаємо чи платять вони податки – це перше питання. Друге питання – це знов таки з точки зору прозорості, власності, співпраці з суспільством, і розуміння того, у який спосіб ця взаємодія відбувається”, – пояснив чиновник.

Регулювання Telegram поки що перебуває на обговоренні, проте він вважає, що “настав час включати експертну оцінку того, у який спосіб має відбуватися взаємодія”

Ткаченко додав, що відомство запрошувало соцмережу до діалогу, але там на контакт не йдуть. Крім того, держава не має точних відомостей щодо версії про ймовірний зв’язок Telegram з російськими спецслужбами.

“Переконатися в тому, що там є ФСБ-шні сліди, чи ще чиїсь, досить непросто. Але той факт, що комунікації з Telegram немає, викликає багато запитань і сумнівів”, – додав голова Мінкульту.

Читайте: Проти Telegram-каналів, які розкривають рух БПЛА та ракет, планують вжити заходи – Ігнат© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube