На Миколаївщині прокуратура вимагає повернути в державну власність курган, розпайований більше 20 років тому


14:0411.04.2023

Баштанська окружна прокуратура Миколаївської області звернулась до суду з позовом про повернення у власність держави кургану, який є археологічним об’єктом культурної спадщини місцевого значення 3 тис до н. е. – поховальною спорудою населення Дикого поля.

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури, передає Інше ТВ.

Установлено, що на початку 2000-х років земельна ділянка з розташованим на ній курганом незаконно передана у приватну власність під час розпаювання земель на території Володимирівської сільської ради Казанківського району.

Водночас, статтею 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини» закріплено, що власником пам’яток археології може бути виключно держава, що свідчить про незаконність оформлення права приватної власності на цю земельну ділянку.

З огляду на вказані порушення законодавства, що залишені без належного реагування обласними органами охорони культурної спадщини, прокурором з метою захисту інтересів держави подано позов до суду.

Наразі судом відкрито провадження у справі, її розгляд триває.

Як повідомляло Інше ТВ, в судах Миколаївської області слухається кілька подібних справ. Так, Кривоозерським районним судом відкрито провадження за позовом Первомайської окружної прокуратури про повернення державі пам’ятки археології місцевого значення – кургану, що є поховальною спорудою, доби бронзи та раннього заліза ІІІ тис років до н.е. – І тис років н.е., та земельної ділянки, на який він розташований, вартістю близько 21 млн грн. А Вознесенська окружна прокуратура Миколаївської області звернулась до суду з позовом про повернення у власність держави кургану, розташованого на земельній ділянці вартістю 14 млн грн. на території Бузької сільської ради.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube