Вночі відбулося знеструмлення ЗАЕС


10:4002.12.2023

Вночі 2 грудня під час повітряної тривоги було знеструмлено останню лінію Запорізької атомної електростанції.

Про це пише Міненерго.

Зазначається, що ввечері 1 грудня стався обрив лінії електропередачі “Запорізька ТЕС – Феросплавна” напругою 330 кВ, через яку станція отримувала живлення від української енергосистеми. 

“О 02:31 годині під час повітряної тривоги знеструмлено останню лінію “Запорізька АЕС – Дніпровська” напругою 750 кВ”, – йдеться у повідомленні.

Через це ЗАЕС перейшла на живлення власних потреб від дизель-генераторів. Найбільша загроза безпеці в такому стані існує на 4 енергоблоці.

“Найбільша загроза безпеці в такому стані існує на 4 енергоблоці. Вона спричинена тим, що окупанти використовували його із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора і тримали в гарячому стані. Знеструмлення головних циркуляційних насосів, що охолоджують активну зону, призводить до переходу реакторної установки в режим природної циркуляції. Такий режим важкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока. Блок потребує термінового переведення до холодного стану.

Зусиллями українських фахівців 2 грудня о 7 годині ранку поновлено звʼязок з українською енергосистемою, а саме відновлено роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ”, – йдеться в повідомленні.

Відомо, що це вже восьмий блекаут, який стався на ЗАЕС та міг призвести до ядерної катастрофи.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube