Знайдена в кінці квітня у Польщі ракета була випущена з російського літака – ЗМІ (ФОТО)


14:0610.05.2023

Як повідомляло Інше ТВ, в кінці квітня в Польщі знайшли залишки ракети з написом російською.

Експерти підтвердили, що біля Бидгоща у Польщі впала саме російська ракета Х-55.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє RMF FM, пише Zaxid.net.

«Йдеться про російську крилату ракету Х-55, знайдену в Замості поблизу Бидгоща. Такі попередні висновки Технічного інституту Повітряних сил, який займається для прокуратури експертизою цього об’єкта. Найімовірніше, ракета прилетіла з нашого східного кордону, оскільки польська армія не має таких ні на озброєнні, ні на складах», – повідомляє RMF FM.

Відразу після знайдення решток ракети розглядали версію, що її запустили з польського полігону під час навчань чи випробувань систем ППО. Якщо слідство остаточно підтвердить, що це крилата ракета Х-55, це означатиме, що вона була запущена з російського літака і прилетіла у Польщу зі східного кордону.

«У середині грудня минулого року, як визнає польська армія, росіяни здійснили масований обстріл української території. Для нападу вони використовували, в тому числі, літаки, дислоковані в Білорусі. Через появу багатоцільового тактичного бомбардувальника Су-34 поблизу повітряного простору НАТО бойові літаки НАТО були підняті в повітря. Під час цих заходів на радарах наших служб потрапив об’єкт, який залетів до Польщі з Білорусі. Польські служби відстежили об’єкт, але втратили його з поля зору під Бидгощем. Це сталося приблизно за два кілометри від місця, де наприкінці квітня випадково виявили залишки ракети», – зазначає RMF FM.

Журналісти RMF FM пишуть, що пошуки об’єкта проводились відразу після грудневого інциденту, але після їх припинили через складні погодні умови. Журналісти також з’ясували, що військові, всупереч своїм обов’язкам, не повідомили прокуратуру про порушення повітряного простору Польщі невстановленим об’єктом.

«Схоже, польська армія проігнорувала інцидент або хотіла його зам’яти. Одна лише підозра про порушення повітряного простору Польщі має призвести до повідомлення правоохоронних органів. Обставини кожного незаконного перетину кордону чи порушення території Польщі має пояснити прокуратура», – наголошує RMF FM.

Наразі прокуратура кваліфікувала падіння крилатої ракети як загрозу життю та здоров’ю багатьох людей. Проте не виключено, що тепер кваліфікацію продовжать.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube