Програма РПЦ, виголошена патріархом Кирилом, націлена на повномасштабне знищення української нації, – ISW


16:4530.03.2024

Російська православна церква (РПЦ) сформувала «ширшу націоналістичну ідеологію» навколо війни в Україні та експансіоністського майбутнього Росії, йдеться в новому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Нагадаємо, як повідомляло ІншеТВ, РПЦ провела з’їзд у Москві – оголосила війну священною, українців і білорусів руськими, а руський мір – безмежним.

Від нацистської “програми дій” РПЦ навіть у УПЦ МП очі на лоба полізли. Як відреагували українські православні.

Як зазначається у звіті, з’їзд Всесвітнього російського народного собору, «на якому головував настоятель РПЦ патріарх Кирило (Володимир Гундяєв), схвалив ідеологічний і політичний документ, у якому поєднано кілька кремлівських ідеологічних наративів».

Зокрема, РПЦ назвала війну Росії в Україні «екзистенційною і цивілізаційною священною війною», що є «новим кроком для російської влади, яка досі уникала називати вторгнення в Україну «війною». Крім того, РПЦ заявила, що «відновлення єдності російського народу» через війну в Україні є «ключовою умовою виживання та розвитку Росії».

Аналітики вважають, що «цей заклик рівнозначний повномасштабному знищенню української нації та її затягування у Росію».

«Перемога України не становить цих екзистенційних загроз, оскільки боротьба України за відновлення своєї територіальної цілісності, повернення своїх людей та захист національної ідентичності не зазіхає на російську ідентичність, державність чи територіальну цілісність», – йдеться у звіті.

На думку аналітиків, «РПЦ об’єднує попередні кремлівські наративи у відносно цілісну ідеологію, зосереджену на національній ідентичності та демографічному відновленні, яка обіцяє росіянам період національного відродження».

«Кремль, можливо, вирішить не повністю публічно приєднуватися до ультранаціоналістичної ідеології, запропонованої РПЦ, але, найімовірніше, запозичить і використає її для підтримки «русского мира» в Україні, а також для будь-яких майбутніх актів агресії проти сусідів Росії та Заходу», – йдеться у звіті.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube